27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۶:۳۴:۰۷
کد مطلب:  1729667
جانشین معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
برگزاری مسابقات قرآن در شرایط کرونایی، دستاورد بزرگی بود

جانشین معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه چهارمین دوره توانمندسازی دو سالانه کارشناسان قرآن،عترت و نماز سراسر کشور که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد، گفت: برگزاری مسابقات قرآن در شرایط کرونایی کشور و در فضای مجازی دستاورد بزرگی بود.

به گزارش  روابط  عمومی  اداره کل  آموزش  و  پرورش  شهرستانهای استان تهران، «حسن شربتدار» در این مراسم که صبح امروز (دوشنبه) در حرم مطهر امام خمینی و با حضور «علیرضا کاظمی» سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات ارزشمندی در زمان حضور آقای کاظمی، در معاونت پرورشی بنیان نهاده شده که حتما آنها را دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: اداره ‌کل قرآن، عترت و  نماز به منظور لبیک گویی به فرمان رهبری در زمینه حفظ جز سی‌ام قرآن کریم، اقدامات خوبی صورت داد.

جانشین معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وجود بیش از ۳۶ هزار دانش‌‌آموز شهید و حدود ۵ هزار معلم شهید، تصریح کرد: توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دومین سیاستی بود که دنبال شد، به‌ گونه ای که آموزش و پرورش به عنوان دستگاه برتر در حوزه گسترش این فرهنگ در کل کشور شناخته شد.

شربتدار اضافه کرد: ما در این زمینه به اردوی راهیان نور به عنوان گنجینه ای بی بدیل در این عرصه، توجه کردیم.

وی تقویت مهارت‌های فردی و گروهی را بسیار مهم برشمرد و گفت: در این راستا ما بازطراحی سازمان دانش‌آموزی و متناسب‌سازی آن با سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم انقلاب، را دنبال می کنیم.

جانشین معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همچنین، بهره‌مندی از ظرفیت هیئت های اندیشه‌ورز، توسعه و تقویت زیرساخت‌ها و افزایش منابع مالی و اعتبارات پرورشی در سال ۱۴۰۰را از دیگر برنامه‌هایی دانست که در زمان آقای کاظمی با جدیت پیگیری می شود.

شربتدار مدیریت نیروی انسانی به‌ گونه ای که افراد برای ورود به عرصه معاونت پرورشی اعتبارسنجی شده و مورد ارزیابی قرار گیرند را از اقدامات مهم انجام شده برشمرد و تصریح کرد: دو رشته مستقل برنامه‌ریزی امور تربیتی و مشاوره در دانشگاه فرهنگیان با طراحی سرفصل‌های جدید ایجاد شده است.

وی بازتعریف فعالیت‌های پرورشی در زیست بوم جدید و شبکه شاد، ایجاد مرکز نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) و طراحی و تأسیس آن در استان‌ها به منظور پاسخگویی به سؤالات نوظهور و راه‌اندازی سامانه ۱۵۷۰ برای مشاوره به دانش‌آموزان و اولیا و معلمان و بهره‌گیری حداکثری از تشکل‌های دانش‌آموزی به عنوان بازوان اجرایی و عملیاتی زیر چتر معاونت و توسعه مجلس دانش‌آموزی به منظور ایجاد زمینه مسئولیت پذیری در دانش‌آموزان در هر استان، تقویت رویکرد تربیتی خبرگزاری دانش آموزی پانا را از دیگر موارد انجام شده و در حال توسعه در آموزش و پرورش عنوان کرد.

به اشتراک بگذارید :