27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۵:۲۷:۵۸
کد مطلب:  1729647
معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان:
تقویت سواد حرکتی در دانش‌آموزان موردتوجه قرار گیرد

آذر کیوان امیرپور: برای رشد و تعالی دانش‌آموزان نیاز به فضا و محیط‌هایی داریم که بتوانیم سواد حرکتی دانش‌آموزان را تقویت نماییم. به‌خصوص در زمینه مشکلات حرکتی که در دانش‌آموزان دختر وجود دارد، این موضوع باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در بیست و ششمین روز از مهرماه 1400 آذر کیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان در آیین بهره‌برداری از 8 کلاس درس تربیت‌بدنی در برخی از نواحی و مناطق آموزش‌وپرورش استان ضمن تشکر از عوامل برگزاری، اظهار داشت: باتوجه‌به شیوع بیماری کرونا و مشکلاتی که در دو سال گذشته به وجود آمد، نیاز بود تا در برنامه‌ها و اهداف حوزه تربیت‌بدنی تغییراتی ایجاد شود. بر همین اساس تصمیم گرفته شد از پتانسیل فضاهایی که در اختیار آموزش‌وپرورش هستند به‌نوعی دیگر استفاده گردد . 

وی با اشاره به نگرش خانواده‌ها در تقویت انواع سواد در دانش‌آموزان اظهار داشت: خانواده‌ها آموزش انواع مختلف سواد را برای دانش‌آموزان مدنظر قرار می‌دهند ولی آنچه معمولاً مورد غفلت قرار می‌گیرد سواد حرکتی دانش‌آموزان است، به‌خصوص در دو سال گذشته با همه‌گیری بیماری کرونا این موضوع بیشتر مشهود است.

امیرپور تاکید کرد: برای اینکه دانش‌آموزان ما به رشد و تعالی لازم برسند نیاز به فضا و محیط‌هایی داریم که بتوانیم سواد حرکتی دانش‌آموزان را تقویت نماییم. به‌خصوص در زمینه مشکلات حرکتی که در دانش‌آموزان دختر وجود دارد، این موضوع باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نگرش موجود در فراهم‌کردن فضا و شرایط برای پیشرفت دانش‌آموزان، برخی از اقدامات انجام شده در ماه‌های گذشته در زمینه ایجاد فضاهای مناسب در حوزه تربیت‌بدنی را برشمرد و اظهار داشت: در دو زمینه کلاس درس تربیت‌بدنی و کانون‌های تنیس‌روی‌میز اقدامات ویژه انجام شد تا زمینه لازم برای استفاده دانش‌آموزان از این فضاها به وجود آید.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان در پایان گفت: امیدوارم با کمک و همت سایر دستگاه‌ها در کنار آموزش‌وپرورش و توسعه این فضاها، روزبه‌روز شاهد تعالی و رشد دانش‌آموزان این مرزوبوم باشیم.
 

به اشتراک بگذارید :