27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۳:۴۶:۲۸
کد مطلب:  1729349
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان 
اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری اقتدار و امنیت پایدار در سایه پلیس هوشمند برگزار شد

مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری «اقتدار و امنیت پایدار در سایه پلیس هوشمند» در مقرّ فرماندهی نیروی انتظامی استان با حضور حمیدرضا رخشانی و سردار احمد طاهری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در این مراسم اظهار کرد: آموزش و پرورش دستگاه بسیار بزرگی است که جمعیت زیادی از افراد جامعه از دانش آموزان و معلمان و کارمندان زیرمجموعه آن هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: ۴۰ هزار همکار فرهنگی در استان سیستان و بلوچستان در ۶ هزار و ۸۰۰ مدرسه و ۳۶ هزار کلاس درس فعالیت می کنند.

رخشانی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید، ۸۷۰ هزار دانش آموز در استان مشغول به تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: در ۲۰ ماه گذشته شرایط کار برای معلمان بسیار سخت بود چرا که به یکباره شرایط جدید و متفاوتی را در عرصه تعلیم و تربیت تجربه کردند اما با این حال با تلاش و کوشش شبانه روزی معلمان استان ما موفق به کسب رتبه های کشوری شدند و محتوای تولید شده آنان اکنون در سایر نقاط کشور توسط دانش آموزان استفاده می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از زحمات تمامی معلمان استان قدردانی کرد و گفت: امیدواریم امسال شرایط به نحوی مهیا شود که بتوانیم آموزش را به شکل حضوری در مدارس ادامه دهیم.

رخشانی ادامه داد: آموزش علم، مهارت های فنی و تخصصی و مهارت های اجتماعی و زندگی از مهمترین وظایف آموزش و پرورش است.

وی اظهار کرد: گستره فعالیت های آموزش و پرورش موجب شده تا میزان تأثیرگذاری این دستگاه در جامعه زیاد باشد که در این زمینه می توان به نهادینه سازی قوانین و مقررات اشاره کرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان نیز در این نشست اظهار کرد: در برابر مقام شامخی معلمان سر تعظیم فرود می آوریم چرا که به مثابه شمع می سوزند تا دانایی و آگاهی را برای جامعه به ارمغان آورند.

سردار احمد طاهری افزود: امروز نیروی انتظامی و آموزش و پرورش در بخش های بسیاری نقاط مشترک دارند که می طلبد تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشیم.

وی افزود: در حوزه آسیب های اجتماعی نگرانی های زیادی وجود دارد که راهکارهای پیشگیری از این آسیب ها را می توان در فعالیت ها و اقدامات فرهنگی با همکاری و هم افزایی دستگاه های فرهنگی پیدا کرد.

سردار طاهری آموزش و پرورش را مادر تمامی دستگاه های فرهنگی دانست و گفت: اقدامات فرهنگی همراه با تعامل  دستگاه های فرهنگی بخشی از امنیت پایدار است.

وی افزود: موضوع قانون گریزی یکی از مشکلات جامعه امروز است که  حل آن نیازمند همکاری دستگاه تعلیم و تربیت است.

فرمانده نیروی انتظامی استان ادامه داد: بخش عمده ای از قانونگریزی ها ناشی از عدم آگاهی است که آگاهی بخشی در این زمینه می تواند از وقوع بسیاری از  جرایم و حوادث جلوگیری کند.

وی در بخش دیگری به موضوع امنیت معلمان اشاره کرد و گفت: در تمامی شهرستانها و مناطق استان بر تامین امنیت مدارس،معلمان، دانش آموزان و معلم سراها تاکید شده است.

گفتنی است جشنواره فرهنگی هنری «اقتدار و امنیت پایدار در سایه پلیس هوشمند» به مناسبت هفته ناجا با همکاری آموزش و پرورش استان برگزار شد و در این مراسم از دانش آموزان برگزیده استان تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :