27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۰:۳۲:۱۰
کد مطلب:  1728583
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین به مناسبت هفته« تربیت بدنی و ورزش»

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با صدور پیامی هفته « تربیت بدنی و ورزش » را تبریک گفت.

متن پیام مدیرکل آموزش  و پرورش استان  به شرح زیر است:

باسمه تعالی

ورزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان تامین شادابی و سلامت جسم و روح در زندگی افراد نقش اساسی و بنیادین ایفا می کند.

در ایران نیز به منظور ترغیب همگان به انجام فعالیت های ورزشی از 26 مهر ماه لغایت2 آبان ماه،  هفته تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است تا با سرمایه گذاری های مناسب در این حوزه پویایی و نشاط اجتماعی ارتقاء یابد.

اثرات کاربرد ورزش در خانه ، خانواده و مدرسه و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش همگانی و توسعه و ترویج آن در زندگی روزمره، بخشی از نیاز زندگی و بقاء محسوب می شود.

تربیت بدنی با هدف سالم سازی و تربیت انسان سالم، شاداب  و در نهایت جامعه ای پویا و سالم و عاری از ناهنجاری های جسمی و اخلاقی مهمترین شاخص در توسعه جامعه است.

حضرت امیرالمومنین علی(ع) می فرمایند:"اللهم قو علی خدمتک جوارحی" پروردگارا اعضای بدنم را برای خدمت گزاری به خودت نیرومند ساز. بنابراین ورزش می تواند به انسان مومن توانایی و سلامت بهتر و بیشتری بدهد تا از آن برای ادای تکالیف دینی و الهی استفاده کند.

اینجانب هفته تربیت بدنی و ورزش را به تمامی کارشناسان، مربیان، دبیران محترم  تربیت بدنی استان تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال سلامتی و موفقیت روز افزون در میادین مختلف را برای معلمین دلسوز، مربیان و دبیران تربیت بدنی مسئلت می نمایم.

 

حسنعلی اصغری

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین

1400/07/26

به اشتراک بگذارید :