28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1728425
سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، تشریح کرد:
معرفی ماهنامه «رشد دانش‌آموز»

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی قصد دارد در سلسله گزارش‌هایی مجلات رشد را معرفی کند که در هشتمین گزارش به معرفی ماهنامه «رشد دانش‌آموز» از گروه مجلات دانش‌آموزی رشد می‌پردازد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، «دفتر انتشارات و فناوری آموزشی» با وظیفه اصلی مدیریت و تولید نشریات رشد، از دفترهای تابعه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش محسوب می‌شود. این دفتر در سال 1341 با عنوان «مرکز تهیه‌ خواندنی‌ها برای نوسوادان» تأسیس شد و وظیفه‌ تولید و توزیع نشریات پیک را بر ‌عهده گرفت.

نگاهی به رشد دانش‌آموز

انتشار این مجله از اسفند 1327 با عنوان «دانش‌آموز» آغاز شد. این مجله بعد از انقلاب اسلامی در مهرماه 1368 به نام «رشد دانش‌آموز» به انتشار خود ادامه داد. رشد دانش‌آموز در 32 صفحه و 9 شماره در سال تحصیلی برای دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی منتشر می‌شود. این مجله سعی دارد مطالب خود را بر سه محور مهم سرگرمی، آموزش و تزکیه، تهیه و تنظیم کند و اصل جذابیت را همواره در رویکردهای خود در نظر داشته باشد. رشد دانش‌آموز به تربیت و تقویت نیروهای انسانی فعال در انواع و قالب‌های ژورنالیسم کودک و نوجوان اهمیت می‌دهد و سعی دارد از محدود کردن و یک جانبه‌گرایی محتوایی در تولید مجله اجتناب ورزد.

رشد دانش‌آموز با اعتقاد به اصل«مرا بخندان و به من یاد بده»، تلاش می‌کند در فضایی شاد و پرنشاط، خوانندگان را به مطالعه متون مفید و مشارکت در فعالیت‌های مهارت‌ورزانه تشویق کند.

بنا بر این گزارش، تاکنون طی 39 دوره،  324  شماره پی‌درپی از ماهنامه آموزشی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی رشد دانش‌آموز منتشر شده است.

برای دسترسی بهتر علاقه‌مندان به رشد دانش‌آموز، از تابستان 1400 در سایت مجلات رشد، صفحه‌ای به این مجله اختصاص یافته که در این صفحه مطالبی چون داستان، محیط زیست، مهارت‌های زندگی، کاردستی و ... ارائه می شود. آثار مخاطبان این مجله در زمینه نقاشی، عکس و فیلم نیز در این صفحه بارگذاری می گردد. برای مشاهده صفحه‌ رشد نوآموز اینجا کلیک کنید.

همچنین علاقه‌مندان برای ارسال داستان، نقاشی، شعر و... برای رشد نوآموز می‌توانند از طریق پست الکترونیک این مجله به آدرس daneshamooz@roshdmag.ir  اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید :