27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۰۶:۲۳:۴۱
کد مطلب:  1727931
یوسف بهارلو:خانواده نقش مکمل و مهم در فرایند تعلیم و تربیت ایفا می‌کند

همزمان با هفته پیوند اولیاء و مربیان معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از نقش مهم مشارکت اولیا در فرآیند جدید آموزشی سخن گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، یوسف بهارلو ضمن گرامیداشت هفته پیوند (24 لغایت 30 مهر) گفت: همواره والدین، مدرسه و جامعه سه رکن اصلی تربیت بوده و ارتباط درست و مناسب آنها نقش مهمی در تربیت فرزندان ایفا می‌کند.


وی افزود:  ظهور ویروس کرونا در جهان نه تنها سبک های زندگی انسانها را دستخوش تغییر کرده بلکه  فرایندها و شیوه های حوزه آموزش را نیز با تغییراتی مواجه کرده است.
بهارلو تصریح کرد: در این راستا محیط آموزش از مدرسه به خانه انتقال یافت و خانواده را جز جدایی ناپذیر آموزش نمود  به طوریکه آموزش غیر حضوری به ویژه برای دانش آموزان مقطع ابتدایی تنها با مشارکت والدین تکمیل خواهد شد.


معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع با اشاره به هفته پیوند " همراهی اولیاء، همکاری با مربیان" اظهار داشت: با بازگشایی مدارس به صورت حضوری و تلفیق آموزش غیرحضوری فصل دیگری در حوزه تعلیم و تربیت آغاز می شود چرا که با تعمیق اهمیت نقش و مشارکت والدین در فرایند آموزش ، هم معلمان و کادر مدارس و هم اولیاء دانش آموزان به جنبه های مهم نقش دیگری در تکمیل فرایند آموزش پی خواهند برد.


این مقام مسئول برگزاری برنامه ویژه (به صورت وبینار) به مناسبت هفته پیوند ، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری ویژه والدین با همکاری معاونت‌های پرورشی و فرهنگی  و تربیت بدنی و سلامت( با موضوعات نقش والدین در مدرسه، مسئولیت پذیری اجتماعی، تعالی خانواده و جامعه در قالبهای نقاشی، تهیه پوسترو تولید محتوا )، تقدیر از اعضای شورای انجمن مناطق، برگزاری دوره های توانمند سازی اولیاء و مدرسین آموزش خانواده و... را از برنامه‌های مهم هفته پیوند نام برد.
 

به اشتراک بگذارید :