22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۲۱:۲۵:۰۴
کد مطلب:  1727819
مشکلات مدارس ایثارگران آذربایجان شرقی با حضور مدیرکل شاهد وزارت آموزش و پرورش بررسی شد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در بررسی مشکلات مدارس تبریز، وظیفه اصلی اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش رسیدگی به وضعیت تحصیلی دانش آموزان طرح شاهد و ایثارگر از طریق مدارس شاهد، طرح پراکنده و مدارس ایثارگران دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مراسم تجلیل از فارغ التحصیلان ایثارگر و بازنشستگان و بررسی مشکلات مدارس ایثارگران در محل دبیرستان شهید باکری ناحیه ۴ برگزار شد.

در این جلسه محمد رضا رزاقی با قدردانی از تلاش های مدیران و معلمان مدارس وظیفه اصلی ستاد شاهد و امور ایثارگران وزارت را رسیدگی به وضعیت تحصیلی دانش آموزان طرح شاهد و ایثارگر از طریق مدارس شاهد، طرح پراکنده و مدارس ایثارگران عنوان کرد و ارائه پیشنهادات ادارات شاهد و امورایثارگران استان ها را در این زمینه سازنده و موثر دانست.

مدیرکل شاهد و امور ایثارگران وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان ساخت: علی رغم اینکه تعداد ایثارگران عزیزی که در مدارس ایثارگران در حال تحصیل هستند ولی به لطف خدا و تلاش های ارزشمند همکارانم هیچ مدرسه ای از مدارس ایثارگران تعطیل نشده و با پویایی و قوت به کار خود ادامه می دهند.

رزاقی گفت: مدارس شاهد و ایثارگران از طرح های شورای عالی آموزش و پرورش است و به لحاظ قانونی باید فقط به ایثارگران خدمات ارائه دهند ولی بسیجان عزیز را هم تحت پوشش قرار داده است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش ابراز امیدواری کرد با اختصاص بوجه ثابت به مدارس شاهد و ایثارگران قسمتی از مشکلات مالی این مدارس برطرف شود.

در ادامه این جلسه عاشور اکرمی معاون آموزش متوسطه با تشریح شیوه نامه مدارس شاهد و ایثارگران اظهارداشت: اساس نامه اداری مدارس شاهد مطابق با زمان فعلی نیاز به بازنگری و اصلاح در شورای عالی آموزش و پرورش است.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه یادآور شد: بنا به تاکید مقام معظم رهبری برای توسعه رشته های فنی  و مهارتی پیشنهاد می شود  تا در کنار رشته نظری رشته های فنی و مهارتی را هم در این مدارس فعال شوند.

در این جلسه همچنین مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز گفت: وضعیت فضا و ساختمان مدرسه ایثارگران ناحیه ۴ مناسب شهر تبریز نیست.

علیزاده افزود: از نظر اختصاص نیرو به مدارس شاهد و ایثارگران هیچ مشکلی در ناحیه ۴ وجود ندارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز ابراز امیدواری کرد با اختصاص بوجه و فضای مناسب به مدارس شاهد و ایثارگران بهترین خدمات تحصیلی و تربیتی  برای فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران ارائه نمود.

در ابتدای این جلسه اباذر جعفری رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان از عملکرد و فعالیت های مدارس شاهد و ایثارگران استان گزارشی ارائه نمود و در پایان از فارغ التحصیلان و بازنشستگان مدارس ایثارگران با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :