21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۱۵:۰۷:۴۰
کد مطلب:  1727667
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان مازندران:
بیش از 200 هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان در کلاس‌های آموزش خانواده شرکت کردند

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش مازندران گفت: در سال 1400-1399 بیش از 200 هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان در کلاس‌های آموزش خانواده شرکت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد حسین قرایی» در هفته پیوند اولیاء و مربیان با اعلام این خبر تصریح کرد: در سال 1400-1399 بیش از 200 هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان مازندران در کلاس‌های آموزش خانواده شرکت کردند و در مجموع 38 میلیون و 860 هزار نفر ساعت آموزش خانواده در مدارس استان انجام شد. 

وی با بیان اینکه تا هنگامی که اهمیت ارتباط میان خانواده و مدرسه برای اولیا روشن نشود نمی‌توان آنها را در مسائل آموزشی و پرورشی دانش‌آموز مشارکت داد، افزود: تدوین و تولید ۲۰ دوره آموزش خانواده در قالب فیلم، تصویر، پوستر، کلیپ، اینفوگرافی، متن کوتاه، موشن‌گرافی، معرفی کتاب و مواردی از این دست در کانال انجمن اولیا و مربیان در شبکه شاد صورت گرفته است. 

قرایی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر نقش والدین در تربیت صحیح فرزندان، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نقش در پرورش و رشد فکری و روانی کودک بر عهده‌ی اولین نهاد تربیتی یعنی خانواده است. از سوی دیگر، خانه و مدرسه زمانی می‌توانند رسالت آموزشی و تربیتی خاص خود را به نحو مطلوب انجام دهند که هر یک شناخت تربیتی کافی داشته باشند و نقش تربیتی خاص خود را با بصیرت ایفا کنند. 

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه انجمن اولیا و مربیان در جهت رشد و آگاهی پدران و مادران و دست اندرکاران تعلیم و تربیت در مدارس گام بر می‌دارد، ابراز کرد: انجمن اولیا و مربیان تجلّی پیوندی است که برای مشارکت در امر تربیت فرزندان، بین اولیا و مربیان انجام می‌گیرد. لذا شعار هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان «همراهی با اولیا، همکاری با مربیان» نامگذاری شد. 

وی با اشاره به فعالیت 10 مرکز مشاوره خانواده پیوند در استان گفت: این مراکز در دو بخش حضوری و غیرحضوری به ارائه خدمات می‌پردازند. در شرایط کرونا مراکز مشاوره استان 4458 ساعت خدمات مشاوره‌ای تلفنی ارائه کردند. همچنین در سال تحصیلی 1400-1399 یک مرکز مشاوره‌ی خانواده‌ی پیوند برای دانش‌آموزان استثنایی در ناحیه یکِ مرکز استان دایر شد.

به اشتراک بگذارید :