27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۱۳:۱۸:۱۱
کد مطلب:  1727369
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تاکید کرد:
سازمان‌های مردم نهاد می توانند در القای ضرورت بازمهندسی تشکیلات دولت نقش محوری ایفا کنند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ روز یکشنبه بیست و پنجم مهر، نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد استان، با حضور دکتر حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش، سرکار خانم نجفی مدیرکل دفتر روستایی و شوراها ،ابراهیم زاده مدیریت مشارکت های مردمی، احمدی رئیس آموزش و پرورش استثنایی ،طاهرخانی رئیس اداره بهداشت و سلامت ،کشاورز رئیس اداره فرهنگی و هنری ، مظفری مسئول شوراها و مدیران عامل سازمان های مردم نهاد استان باهدف استفاده از ظرفیت فکری، آموزشی و پرورشی سمن های همیار برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش در این جلسه هدف آموزش و پرورش را ایجاد تغییرات مطلوب در نگرش ، نحوه یادگیری موثر ، شکوفایی خلاقیت ، نوآوری و مهارت آموزی دانش آموزان دانست و گفت :رسالت نظام تعلیم و تربیت پرورش و آماده کردن دانش آموزان برای ورود به زندگی اجتماعی است.هدف از آموزش تغییر در نگرش و پرورش خلاقیت دانش آموزان است.

وی بابیان اینکه مطالبه خانواده ها محدود به ساحت تربیت علمی و فناورانه است، گفت:تمامی خواسته های اولیاء از آموزش و پرورش حول محور کنکور شکل گرفته که اهداف نظام تعلیم و تربیت را تامین نمی‌کند و در نهایت بیشتر مسأله موفقیت دانش آموزان در کنکور را هدف قرار می‌دهد.

این مقام مسئول رسالت آموزش و پرورش را تربیت دانش‌آموزان خلاق ،پرسشگر، پژوهشگر عنوان کرد و افزودند:سند تحول بنیادین نقشه راه آموزش و پرورش است و موظف هستیم در تمام ساحت‌های سند تحول بنیادین پرورش دانش آموزان که دارای تمامی ابعاد وجودی باشند را دنبال کنیم.
ایشان تحقق اهداف و کسب موفقیت را نیازمند داشتن تصویری روشن از آینده دانست و افزود:با ترسیم چشم‌انداز و داشتن تصویری واضح که جهت گیری را روشن می کند و موجب خواهد شد درک روشنی از اینکه فعالیت ها امروز به کجا می‌رود داشته باشیم بسیار اساسی و با اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از نظام جامع پیشنهادات و ثبت تجربیات بسیار مهم است، تصریح کرد: می توانیم با برنامه ریزی صحیح ، تمامی ذینفعان و دلسوزان را تشویق به ارائه ایده ها و خلاقیت های جدید در بسترهای مختلف کنیم و همه نظرات و پیشنهادات را پس از جمع آوری برای اجرایی شدن ثبت و ضبط نماییم.

حسنعلی اصغری روش های سنتی و قدیمی را پاسخگوی مسائل دنیای پر از ابهام و پیچیده امروز نداستند و ادامه داد: بدلیل نداشتن چابکی مورد نیاز و نبود نوآری های لازم نمی توانیم برای حل مسائل امروز به سراغ روش های سنتی برویم

به اشتراک بگذارید :