27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۱۱:۳۴:۴۹
کد مطلب:  1727115
در جلسه شورای آموزش و پرورش عنوان شد:
افزایش 15 درصدی جمعیت دانش آموزی با حضور 20 هزار اتباع جدید

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور شگرالله حسن بیگی؛ معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری تهران در سالن اجتماعات آیت الله هاشمی رفسنجانی واقع در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از افزایش 15 درصدی جمعیت دانش آموزی با حضور 20000 اتباع جدید درمناطق شهرستانهای  خبر داد.

وی افزود: تراکم کلاس درس در شهرستان های استان تهران از میانگین 36 نفر هم گذشته و این در حالی است که میانگین تراکم کلاسی در کشور ۲۴نفر است.

وی تصریح کرد: وجود تراکم بالا در مدارس با قدمت زیاد، باعث سرایت استرس و اضطراب به نیروی انسانی هم می شود و این مهم در امر تعلیم و تربیت تاثیرگذار است.

این مقام مسئول اشاره کرد: با تقاضای بازنشستگی 4600 نفر با توجه به گذشت بیش از 30 سال خدمت رو به رو هستیم  

هاشمی همچنین از اضافه شدن 49 فضای فیزیکی خبر داد و افزود: با وجود افزایش این تعداد فضای فیزیکی کماکان با کمبود فضا مواجه هستیم و این تعداد فضای فیزیکی کفاف افزایش جمعیت را نمی دهد.

 پیگیری مصوبات جلسه قبل شورای آموزش و پرورش استان ، ساماندهی نیروی انسانی و ارائه گزارش از وضعیت موجود (پروژه مهر، بازگشایی مدارس، بازنشستگی/کسری نیرو/مهاجرت/ پوشش حد اکثری بازماندگان از تحصیل و... ) ،جمع بندی،  بیان انتظارات و سیاست های راهبردی از جمله مباحثی بود که در دستور کار این شورا قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :