27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۱۱:۳۵:۲۷
کد مطلب:  1727109
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان استان خوزستان:
اولیای دانش آموزان شرکای راهبردی آموزش و پرورش هستند/حضور اثربخش اولیا در بستر تعلیم و تربیت ضامن تحقق اهداف سند تحول بنیادین است

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر نقش اولیا در تحقق اهداف سند تحول بنیادین؛ بیان کرد: اولیای دانش آموزان شرکای راهبردی مجموعه تعلیم و تربیت کشور هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان؛ کورش مودت امروز ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰ در آیین بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان استان خوزستان اظهار کرد: مشارکت راهبردی اولیا در تحقق اهداف تعلیم و تربیت در قالب شوراهای انجمن اولیا و مربیان زمینه رشد تحولی شاخص های آموزش و پرورش را فراهم آورده است.


مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اشاره به نقش مهم پیوند اولیا و مربیان در تحقق برنامه های عملکردی آموزش و پرورش؛ توضیح داد: زیست بوم کرونایی شرایط ویژه و خاصی برای ادامه روند آموزش به وجود آورده است‌ بر همین اساس حضور و مشارکت اثربخش والدین در اجرای برنامه های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت کشور کمک ویژه ای به این نهاد فرهنگ ساز داشته است.


وی در عین حال با اظهار اینکه آموزش و پرورش در زیست بوم کرونایی به موفقیت های گسترده ای دست یافته است؛ توضیح داد: کسب رتبه های برتر کشور در المپیادهای علمی دانش آموزی؛ افزایش میزان رتبه های زیر ۱۰۰۰ کشوری کنکور سراسری و کسب ۲ رتبه تک رقمی، کسب رتبه اول کشوری در طرح اهدای تبلت، کسب رتبه اول کشور در شاخص جذب مشارکت های خیرین مدرسه ساز و همچنین موفقیت های گسترده در حوزه کیفیت بخشی از دیگر دستاوردهای مجموعه تعلیم و تربیت استان خوزستان است.


مودت در پایان یادآور شد: اصلی ترین شریک راهبردی آموزش و پرورش در تحقق اهداف والای نظام تعلیم و تربیت، اولیای دانش آموزان هستند و بدون حضور اثربخش این عزیزان اجرای برنامه های تحولی در سطح مدارس بسیار مشکل خواهد بود. بر همین اساس هفته پیوند اولیا و مربیان ۲۴ الی ۳۰ مهرماه با هدف تقویت ارتباط دو نهاد خانواده و مدرسه گرامی داشته می شود.

به اشتراک بگذارید :