17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۱۰:۳۹:۵۷
کد مطلب:  1726945
رتبه نخست جایزه معمار ۱۴۰۰ به طرح مدرسه‌ای در سیستان و بلوچستان تعلق گرفت

یکصدمین مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» با طراحی « آرش علی آبادی» که مهر ماه سال گذشته در روستای سیدبار جدگال بخش پلان استان سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسیده، موفق به کسب رتبه نخست جایزه معمار ۱۴۰۰ در بخش عمومی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، یکصدمین مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» که در روستای سیدبار جدگال بخش پلان استان سیستان و بلوچستان ساخته شده، مهرماه 1399 و همزمان با آغاز سال تحصیلی با حضور دانش‌آموزان این روستا به بهره‌برداری رسید.

این پروژه با طراحی «آرش علی آبادی» و با رویکرد توسعه درون‌زا و نگاه چند کاربردی به فضای کالبدی مدرسه از سال ۱۳۹۶ آغاز و بعد از مراحل پژوهشی و بررسی‌های محلی، مرحله اجرایی آن در روستای سیدبار جدگال از بخش پلان چابهار اجرا شده است. این مدرسه چهار کلاس درس، کتابخانه و کارگاه مخصوص سوزن‌دوزی دارد. 

جایزه سالا‌نه معمار از سال 1380 به صورت سالیانه توسط مجله معمار و با هدف اشاعه اندیشه و هنر معماری، شهرسازى، ساخت و صنعت برگزار می‌شود و تمام پروژه‌های ساخته ‌شده به صورت جداگانه در چهار گروه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. مراسم نهایی جایزه معمار 1400، روز جمعه 16 مهرماه امسال برگزار شد.

پویش مدرسه‌سازی «ایران من» از سال ۱۳۹۳ با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی با هدف ساخت ۱۰۰ مدرسه ابتدایی در استان‌های کمتر برخوردار کشور آغاز به کار کرد.

به اشتراک بگذارید :