27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۰۸:۵۱:۵۵
کد مطلب:  1726653
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
۱۰ درصد از پرونده های آموزشی سوادآموزی فارس توسط کارشناسان استانی بررسی می شود

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: ستاد امتحانات سوادآموزی فارس در راستای پایش و نظارت بر فرآیند برگزاری امتحانات پایانی ۱۰ درصد از پرونده های آموزشی سال ۱۳۹۹ از سراسر استان را به صورت تصادفی مورد بازبینی قرار خواهد داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی گفت: در فرایند بررسی پرونده ها بیش از ۲۰۰ پرونده آموزشی سوادآموزی به صورت تصادفی انتخاب و ساختار پرونده های آموزشی ،فرآیند آموزش و نحوه تصحیح اوراق امتحانی مورد بررسی کارشناسانه و دقیق قرار می گیرد.

 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: از زمان برگزاری آزمون پایانی سوادآموزی به مدت یک سال چنانچه مشخص شود در هر یک از مراحل برگزاری آزمون قصوری صورت گرفته که منجر به صدور گواهینامه غیر واقعی شده باشد، آموزش و پرورش باید نسبت به استرداد هزینه‌های پرداخت شده و خسارت های وارده اقدام نماید.

نوروزی چگینی در مورد نحوه و چگونگی تشکیل حوزه تصحیح در ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق گفت: توصیه می شود حوزه تصحیح امتحانات سوادآموزی به صورت متمرکز در اداره تشکیل شود و مصححین با نظارت واحد سوادآموزی اقدام به تصحیح اوراق نمایند .

وی افزود: اگر در فرایند بازبینی روند تصحیح اوراق امتحانی ،تخلف مصححی محرز شود به‌کارگیری او برای همکاری مجدد ممنوع می باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید :