22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۰۸:۰۷:۲۳
کد مطلب:  1726531
مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش:
صدای خانواده ها در انجمن اولیا و مربیان باید شنیده شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ نورالله عباسپور در جلسه انجمن اولیا و مربیان قزوین که روز شنبه در اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد، اظهارداشت: انجمن یک ظرفیت ارزشمند در سراسر کشور است که می تواند در تحول سیستم آموزشی مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: با تصویب اساسنامه جدید باید صدای خانواده ها در انجمن شنیده شده و از ایده های مختلف برای تحول در نظام آموزشی استفاده شود.

وی بیان کرد: باید صدای خانواده ها در انجمن شنیده شده و به اطلاع مسئولان رسانده شود و در این دوره با تصویب اساسنامه جدید امیدواریم خروجی کار بیشتر شود.

عباسپور تصریح کرد: با رصد انجام شده مشخص شد مشکلات روحی و روانی دانش آموزان بسیار نگران کننده است و باید با بهره گیری از نظر والدین در بهبود آن بکوشیم.

وی اظهار داشت: باید با نشست های تخصصی بتوانیم صدا و ایده های والدین را منتقل کنیم و در این جلسات فضا آزاد است تا همه نکات گفته شود و مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش  گفت: امروزه بسیاری از دولتها تسلیم مطالبات مردم شده اند و ما چاره ای جز توجه به مطالبات به حق مردم و خانواده ها نداریم و انتظار می رود در نشست های انجمن، نمایندگان مجلس هم حضور داشته باشند و نیازها را بدانند و در رفع آن مشارکت کنند.

عباسپور افزود: این جمعیت ظرفیت ارزشمندی است و ما باید کمک کنیم تا جایگاه انجمن را قدرتمند و تاثیر گذار تر کنیم و والدین در سیاست گذاری و اجرا نقش بیشتری ایفا کنند.

وی بیان کرد: انجمن اولیا و مربیان می تواند بر همه امور نظارت کند البته نباید در تقابل با مدیر مدرسه باشد بلکه در کنار عوامل مدرسه قرار گیرند تا کارها نتیجه بخش باشد.

عباسپور اظهارداشت: ما دنبال مشارکت هستیم که بهترین روش است و غلبه یک گروه نیست بلکه استفاده از ایده و نظر همه اعضاست البته در حال حاضر مدیر، معلم، کارکنان ،خادمان و کارشناسان تلاش می کنند اما خرو جی مناسب نیست و نقش انجمن باید فراتر از این باشد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: انتظارات ما از مدرسه و آموزش و پرورش می تواند تحول ایجاد کند . حافظه محور  کنکور محوری یک چالش است باید برای آن تدبیر کنیم اگر انتظارات والدین از مدارس تغییر نکند نمی توان به نتیجه رسید و امروز اولین وظیفه انجمن آموزش خانواده هاست.

عباسپور تصریح کرد: یک اساسنامه جدید برای انجمن پیش بینی شده که می تواند تحول گرا باشد و ما اعتقاد داریم بازنویسی زیاد نتیجه بخش نیست باید کسی که وقت می گذارد و عضو انجمن می شود انگیزه لازم را داشته باشد.

 

به اشتراک بگذارید :