21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۵:۴۳:۴۰
کد مطلب:  1726109
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
استقرار سه دبیرخانه کشوری حوزه آموزشی در استان مازندران

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از استقرار سه دبیرخانه مهم حوزه معاونت آموزشی در استان مازندران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» صبح امروز در نشست صمیمی نیروهای حوزه معاونت متوسطه اداره کل که با حضور سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش برگزار شد، از ثبت نام بالای نود درصدی دانش‌آموزان در مدارس متوسطه استان خبر داده و گفت: 98.97 درصد دانش‌آموزان متوسطه اول و 95.92 درصد دانش‌آموزان مدارس متوسطه دوم استان در سامانه های مورد نظر ثبت نام شدند.

وی با اشاره به طرح های در دستور کار این معاونت افزود: توسعه صلاحیت های حرفه ای معلمان و ارتقای شایستگی های آنان یکی از برنامه های مهم این معاونت در طول سال تحصیلی جاری است.در همین راستا 736 مدیر جدید الانتصاب استان را در طول تابستان تحت آموزش های ویژه قرار دادیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه پوشش حداکثری دانش‌آموزان از اولویتهای این معاونت است، تصریح کرد: از جمله معدود استانهایی هستیم که در پوشش تحصیلی دانش‌آموزان با توجه به قرار گرفتن در شرایط کرونایی، پیشرفت داشتیم.ولی در عین حال انتظار داریم تا در این زمینه عملکرد مطلوبتری داشته باشیم.

دهقان تأکید کرد: در راستای یادگیری بهتر دانش‌آموزان، آموزش باکیفیت از جمله مسائل مهی است که در سال جاری مدنظر ماست. از این رو تجهیز هنرستانها و برگزاری کلاسهای تقویتی و جبرانی را در دستور کار قرار داده ایم.

این مقام مسئول با اشاره به سازوکارهای تعریف شده برای بازگشایی تدریجی مدارس گفت: تاکنون بیش از 3800 مدرسه استان چک لیستهای بهداشتی را تکمیل کرده و برای بیش از 3500 مدرسه استان نیز مجوز های لازم برای بازگشایی ( حضوی، ترکیبی، مجازی) صادر شده است و انتظار می رود تا باقیمانده مدارس نیز در سریعترین زمان ممکن چک لیستهای مربوطه را تکمیل کنند.

دهقان در پایان از استقرار سه دبیرخانه مهم کشوری در حوزه معاونت آموزشی در استان مازندران خبر  داده و خاطرنشان کرد: دبیرخانه کشوری کیفیت بخشی به فرایند هدایت تحصیلی متوسطه اول، دبیرخانه  کشوری رشته مدیریت خانواده و دبیرخانه کشوری سنجش صلاحیت و توسعه شایستگی های فنی و حرفه ای به استان مازندران واگذار شده که نشانگر شایستگی نیروهای انسانی حوزه معاونت آموزشی اداره کل و اعتماد وزارتخانه است.

 

به اشتراک بگذارید :