20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۵:۳۵:۴۱
کد مطلب:  1726097
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
شرکت 3 هزارو 374 طرح دانش‌آموزی در جشنواره جابربن حیان استان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران از ثبت 3 هزارو 374 طرح دانش‌آموزی در سامانه جشنواره جابربن حیان استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران: «بهروز منصورکیایی» صبح امروز در نشست صمیمی نیروهای حوزه معاونت ابتدایی که با حضور سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، از اجرای بسته های تحولی  متنوع در حوزه معاونت آموزش ابتدایی خبر داده و گفت: اجرای برنامه ملی شهاب، تدبیر، نهضت نصیب آموزشی و برنامه بوم از جمله بسته های تحولی این معاونت است.

وی با اشاره به پوشش ثبت نامی بیش از 105 درصدی حوزه ابتدایی در استان تصریح کرد: 46 هزار و 149 نوآموز استان در تابستان 1400 مورد سنجش بدو ورود قرار گرفته و پیش بینی می شود تا با دایر بودن پایگاههای سنجش در شیفت مخالف در طول سال تحصیلی بتوانیم 25 هزار نوآموز دیگر استان را مورد سنجش قرار دهیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اجرای طرح خوانا و طرح گویا در راستای ارتقای سطح خواندن دوره اول ابتدایی و دوره پیش دبستانی، اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته 7 شهرستان  در قالب 112 مدرسه به صورت پایلوت در طرح خوانا و 25 شهرستان و منطقه نیز در طرح گویا شرکت کرده و در مجموع 25 هزار و 828 نوآموز را تحت پوشش قرار دادند.

منصورکیایی با تأکید بر لزوم نظارت پایدار بر اجرای برنامه ها و بسته های تحولی حوزه معاونت آموزش ابتدایی جذب بازماندگان از تحصیل را یکی از چالش های مهم حوزه ابتدایی دانسته و گفت: برای حل این مشکل ، نیازمند کمک همه دستگاههای ذیربط از جمله صدا و سیما، استانداری، کمیته امداد، بهزیستی، ثبت اسناد و ... هستیم.

وی در ادامه از راه اندازی کانال کشوری «بازی، زندگی، کودک» با عضویت بیش از 60 هزار نفر در بستر شاد خبر داده و افزود: بیش از 2000 محتوای آموزشی توسط آموزگاران استان تولید شده و بیش از 1000 محتوا در این کانال بارگذاری شده است.

این مقام مسئول از واریز 22 میلیارد ریال اعتبار به حساب مدارس دوره اول ابتدایی استان خبر داده و اظهار کرد: 700 میلیون ریال اعتبار دیگر نیز به زودی به حساب این مدارس واریز می شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در پایان از شرکت 3 هزار و 374 طرح دانش‌آموزی با مشارکت 965 آموزگار از 1283 مدرسه استان در جشنواره جابربن حیان خبر داده و خاطرنشان کرد: در بحث درس پژوهی نیز بیش از 300 اثر در این جشنواره شرکت کردند که 90 اثر به مرحله استانی راه یافته و در مرحله داوری می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :