21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۴:۱۸:۲۳
کد مطلب:  1726009
مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان در آیین نمادین زنگ عطر انتظار؛
مدارس، پرورش‌دهنده پیروان واقعی امام زمان(عج)

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش چهارمحال‌و‌بختیاری در آیین نمادین "زنگ عطر انتظار" مدارس را پرورش‌دهندگان واقعی امام زمان (عج) برشمرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در آیین نمادین "زنگ عطر انتظار" که همزمان با آغاز امامت امام زمان (عج) در دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی شهرکرد برگزار شد ضمن عرض تبریک سالروز آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج)، گفت: امروز آغاز این امید و نوید است که شیعیان تنها و وانهاده به خود نیستند و همواره امید دارند که امام عصر(عج) ظهور خواهند کرد، عدل و قسط و انصاف در جهان حکم فرما خواهد شد و همه مستضعفان صاحب عالم خواهند شد.

فرحناز قائدامینی با یادآوری وظیفه امروز پیروان ولایت و امامت، تصریح کرد: وظیفه امروز ما این است که در کنار امید و بهجت درونی برای ظهور امام زمان(عج)، تلاش کنیم که در زمره یاران ایشان قرار بگیریم و گام اول در این مسیر، معرفت و شناخت حضرت است. ما باید بدانیم چگونه می‌توانیم جزو شیعیان واقعی باشیم و از گروه ظالمان و مستکبران دوری بجوییم و یاری‌گر مستضعفین باشیم.

قائدامینی تصریح کرد: در مدارس به‌ویژه در مدارس علوم و معارف اسلامی نیز باید نسلی پرورش یابد که پیروان واقعی امام(ع) باشند، در این راستا از چند سال گذشته تا کنون مراسم عزاداری حسینی در ایام محرم و صفر با ایام بازگشایی مدارس همزمان شده و در آغازین روزهای سال تحصیلی درس حسینی زیستن را به ما می‌آموزد. همچنین بزرگداشت مقام شهدا و ایام دفاع مقدس در طلیعه بازگشایی مدارس برای ما درس‌آموز است و امروز نیز زنگ انتظار را به‌صدا در می‌آوریم.

وی با توصیه دانش‌آموزان به خودشناسی و خودسازی، افزود: ما باید خود را در مسیری قرار دهیم که پیامبر(ص) در پایان حیات به روی ما گشودند و دو میراث گرانبهای قرآن و عترت(ع) را برایمان به ودیعه نهادند، لذا ما باید به این دو ریسمان محکم چنگ بزنیم تا در مسیر صلاح قرار گیریم و بنده‌ای باشیم که رضایت خداوند را کسب کنیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گفت: پس از گذراندن دو سال دشوار به‌دلیل شرایط کرونایی، امسال با تمهیداتی که اندیشیده شد بار دیگر به‌دنبال بازگشایی کامل مدارس هستیم، از ابتدای مهرماه مدارس آغاز به کار کرده‌اند اما بازگشایی کامل هنوز اتفاق نیفتاده است بلکه مدارس بر اساس جمعیت دانش‌آموزان تقسیم‌بندی شده‌اند که شامل مدارس زیر ۱۰۰ دانش‌آموز، مدارس بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دانش‌آموز و مدارس بالای ۲۰۰ دانش‌آموز می‌شوند و برای هر یک تمهیداتی اندیشیده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم مدارس را از نیمه آبان‌ماه به‌صورت کامل بازگشایی کنیم.

به اشتراک بگذارید :