25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۴:۱۶:۴۲
کد مطلب:  1725993
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان پیامی صادرنمود.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان سلطانیه و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان پیامی صادرنمود که بدین شرح می باشد:

بسمه تعالی

همکاران محترم و والدین گرامی همان گونه که می دانید «خانه و مدرسه » دو کانون عمده ی تعلیم و تربیت هستند از اتفاق و همراهی این دو کانون، « انجمن اولیا و مربیان » در سطح مدارس شکل می گیرد و همدلی وهمراهی اولیا و مربیان موجب پیشرفت تحصیلی وتربیتی دانش آموزان می شود.

تشکیل انجمن‌ اولیا و مربیان در مدارس یکی از مؤثرترین روش‌های تحکیم ارتباط خانه و مدرسه است و باید تلاش کنیم تا این تشکل گسترده و تأثیرگذار در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و به اهرمی تاثیرگذار در حل مشکلات در مدارس تبدیل شود.

تجربیات در آموزش و پرورش  نشان داده در  هر مدرسه که  تعامل بین خانه و مدرسه مطلوب بوده شاهد رشد، بالندگی و موفقیت دانش‌آموزان درآن مدرسه بوده‌ایم، متاسفانه هرجا که این تعامل کمتر شده است شاهد رشد آسیب‌های اجتماعی و یک تربیت نابسامان  بوده ایم. به امید آن روزی که فرزندان این مرز و بوم  برقله های علم و معرفت تکیه بزنند و موجب سربلندی ایران عزیز شوند.

با توجه به شعار هفته پیوند امسال با عنوان ((همراهی با اولیا، همکاری با مربیان)) امید است با برنامه­ ریزی­ های مناسب، فراهم نمودن زمینه­ های لازم و انجام اقدامات مناسب با حضور حداکثری اولیا،‌ سالی سرشار از همدلی،‌ همراهی و مشارکت­ پایدار داشته و فرزندانی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تربیت نماییم.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن هفته پیوند اولیا و مربیان به همه پدران، مادران، دانش ­آموزان و مربیان مدارس استان، امیدوارم که در سایه همدلی و مشارکت حداکثری اولیا و مربیان، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای دانش ­آموزان عزیز و رشد و بالندگی همه جانبه آنان مطابق با آموزه ­های تربیتی ایرانی-اسلامی برای فردایی بهتر باشیم.

 

حسن مظفری

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان

به اشتراک بگذارید :