21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۴:۱۱:۳۲
کد مطلب:  1725983
نماینده ولی فقیه در استان در آیین نمادین زنگ عطر انتظار؛
منتظر واقعی حضرت ولی عصر(عج) باید برای حق و عدالت تلاش کند

آیین نمادین "زنگ عطر انتظار" با حضور نماینده ولی فقیه در استان و مدیرکل آموزش‌و‌پرورش چهارمحال‌و‌بختیاری در دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی شهرکرد به صدا درآمد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌و‌بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان امروز ۲۴ مهرماه در آیین نمادین زنگ عطر انتظار که به‌مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت امام زمان(عج) در دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی شهرکرد برگزار شد، اظهار کرد: زنگ انتظار از ۱۱۸۳ سال پیش به صدا در آمده و سال به سال تجدید عهد می‌شود و از زمانی‌که حضرت به تقدیر الهی در پس پرده غیبت قرار گرفتند تا کنون عارفان و پرورش‌یافتگان این مکتب هر لحظه منتظرند تا فرج محقق شود.

وی با تصریح اینکه در دوران غیبت توجه به دو مسئله اهمیت دارد، ادامه داد: این دوران زمان آزمون است و پروردگار با غیبت حجت معصومش و محرومیت از دیدن حضرت ما را می‌آزماید تا برایمان مشخص شود آیا با ندیدن امام معصوم(ع) از او دل می‌بُریم، فاصله می‌‌گیریم و دچار شک و تزلزل شده و باورمان رنگ می‌بازد یا خیر؟

امام جمعه شهرکرد بیان کرد: در دوران غیبت حضرت ولی‌عصر(عج) علاوه بر اینکه باید از شک و تزلزل دور باشیم و باورمند و منتظر ظهورش شویم، باید بدانیم که در آغاز یک تکلیف دشوار و جهادی هستیم. در دوران حضور که ۲۷۳ سال از زمان پیامبر اسلام(ص) تا آغاز غیبت امام زمان(عج) را شامل می‌شود، تکلیف مؤمنان از تکلیف دوران غیبت متفاوت است.

نکونام شناخت تکلیف متفاوت در دوران غیبت را حائز اهمیت دانست و توضیح داد: در این دوران تنها نشستن و دعا کردن برای تعجیل در فرج کافی نیست بلکه علاوه بر این دوران غیبت دوران انتظار به‌معنای سازندگی و تحرک و امید و جهاد و تمرین ولی‌محوری و حق‌محوری و عدالت‌محوری است و منتظر واقعی باید برای حق و عدالت تلاش کند و از ظلم و جور بکاهد تا توازن میان حق و باطل برقرار باشد و حق محو نشود.

وی با تصریح اینکه وظیفه منتظران تلاش بدون توجه به نتیجه گرفتن یا نگرفتن است، ادامه داد: امروز پرچم جمهوری اسلامی که پرچم انتظار است بلند شده و نتایج و برکات فراوانی مانند تضعیف استکبار جهانی و تقویت جریان و فرهنگ مقاومت در کشورهای مختلف را به‌دنبال داشته است؛ به برکت همین پرچم فرهنگ مهدویت نهادینه شده و مردم با بصیرت و بیدار شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان تأکید کرد: ما با جهاد و امر به معروف و نهی از منکر و نیز برافراشته نگه داشتن پرچم عاشورا وظیفه داریم دین را یاری کنیم و اجازه ندهیم مستکبران بتازند و مظلومان عالم زیر پا بمانند که این معنا از انتظار همواره باید زنده باشد.

به اشتراک بگذارید :