20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۳:۴۴:۳۹
کد مطلب:  1725875
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران تأکید کرد:
لزوم تمرکز دانش‌آموزان بر روی سرمایه های دینی و مذهبی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در مراسم استانی عید آغاز امامت و ولایت آقا امام زمان (عج) در مدرسه شهید کشوری شهرستان سیمرغ تاکید کرد: دانش‌آموزان بر روی سرمایه های دینی و مذهبی تأمل و تمرکز کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» در مراسم استانی جشن آغاز امامت و ولایت آقا امام زمان (عج) که با حضور حجت السلام نصوری مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود استان مازندران و امام جمعه شهرستان سیمرغ در مدرسه شهید کشوری شهرستان سیمرغ برگزار گردید بیان داشت: دانش آموزان عزیز باید در مورد وقایع تاریخ اسلام تامل کنند تا بتوانند استدلال درستی از خوب‌ها و بد‌ها درک کنند.

وی با بیان اینکه با تامل در واقعه نهم ربیع الاول می توان فهمید که ریشه این اتفاق به واقعه غدیر متصل است تاکید کرد: اهمیت واقعه غدیر و قرار دادن جانشین توسط پیامبر بر کسی پوشیده نیست ولی دشمنی بعضی از افراد در صدر اسلام تا هم اکنون با آل الله و از جمله آن امام حسن عسگری(ع) و امام زمان (عج) از همین دست دشمنی‌هاست.

این مقام مسئول در بخش دیگری از فرمایشات خود ضمن سفارش به دانش آموزان به تمرکز و تامل بر روی سرمایه های دینی و مذهبی اظهار داشت: این قرآنی که امروز در جلوی ما در ابتدای همه مراسمات خوانده می شود وفقط یک کتاب نیست، ببینید دانشمندان غربی در مورد این کتاب (قرآن) چه مطالب علمی را استخراج کرده اند اما ما از این سرمایه گرانبها بی بهره ایم، نه تنها قرآن بلکه باید در همه سرمایه های دینی و مذهبی خودمان تامل و تفکر کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در پایان ضمن قدردانی از دانش آموز مجری برنامه بیان داشت: ما باید تریبون را به دانش آموزان بسپاریم، یامان نرود مهمترین راهبرد امام خمینی (ره) از سال 42 و حتی در جنگ تحمیلی سپردن نقش ها به جوانان و نوجوانان بود که موفق هم بود، ما در جنگ تحمیلی چه داشتیم؟ زمانی که دنیا به سمت ایران حمله کرد به صخره باورهای جوانان و نوجوانان ایران برخورد کرد، و جا دارد که همین جا یاد و خاطره 1710 شهید دانش آموز را گرامی بداریم.

به اشتراک بگذارید :