21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۲:۴۱:۴۳
کد مطلب:  1725671
دیدار مدیرکل آموزش و پرورش با خانواده دانش آموز شهید منوچهر فرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در راستای کنگره ی 3000 شهید استان ایلام و اجلاسیه ی کشوری شهدای دانش آموزی و فرهنگیان با خانواده دانش آموز شهید منوچهر فرد دیدار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، امیر مهردادی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام، رشیدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایلام، یونسی رییس اداره شاهد و امور ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام به همراه جمعی از مسئولین استان و شهرستان ایلام در راستای کنگره ی 3000 شهید استان ایلام و اجلاسیه ی شهدای دانش آموزی و فرهنگیان و با مشارکت مدارس شاهد شهیدان رضایی نژاد و صیاد شیرازی با خانواده دانش آموز شهید منوچهر فرد دیدار کردند.

در این دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا بیان کرد: شهدا با نثار جان خود تا همیشه بر تارک تاریخ جاودانه هستند و چون مشعلی هدایتگر راهنمای انسان های جوینده ی معرفت و حقیقت هستند.

امیر مهردادی با اشاره به بیانات شهید سردار سلیمانی در خصوص شهدا عنوان کرد: انسان تا شهید نباشد شهید نمی شود و با نگاه به زندگی هرچند کوتاه اما پر اثر و پر بار این شهید دانش آموز می توان به راحتی تحقق این موضوع را مشاهده کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام افزود: اثر تربیت درست دینی و اجتماعی در این خانواده که ثمره ی پختگی معرفتی پدر و مادر بزرگوار می باشد در عمل و رفتار فرزندان کاملا مشهود است که شهید منوچهر فرد را حتی با وجود سن کم و در پایه دوم راهنمایی به عضویت در هلال احمر و خدمت به جامعه آن دوران وا داشته است.

مهردادی در پایان اظهار داشت: خانواده شهدا سمبل مقاومت، ایثار و بصیرت هستند که بنده و همکاران در دستگاه بزرگ تعلیم و تربیت خدمت به این خانواده های معزز را مایه ی افتخار خود می دانیم. 

لازم به ذکر است خانواده شهید منوچهر فرد در جریان بمباران شهر ایلام در سال 1364 یک شهید و سه جانباز را تقدیم امام (ره) و انقلاب کردند.    

به اشتراک بگذارید :