25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۲:۳۱:۲۶
کد مطلب:  1725625
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان :
مشاوران مدارس، خدمات مشاوره ای مؤثری به دانش آموزان ارائه نمایند

جلسه کارشناسان مشاوره نواحی و مناطق با حضورمدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسن مظفری مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به ساختار مشاوره در آموزش و پرورش و وظایف و عملکرد مشاوران افزود: نگرش به مشاوره در آموزش و پرورش به عنوان فعالیت های یاورانه در مدارس باید به شکل مثبت تغییر کند و لازمه این امر فعالیت مطلوب و هدفمند و برنامه ریزی در مشاوره مدارس می باشد.

مظفری بیان داشت: مشاوران مدارس باید اطلاعات مناسبی از مشخصات فردی و خانوادگی تمام دانش آموزان داشته باشند تا بتوانند خدمات مشاوره ای مؤثری به دانش آموزان ارائه نمایند.

وی اظهار داشت:  امن ترین فضا برای خانواده ها جهت طرح مسائل و مشکلات فرزندانشان مراکز هسته های مشاوره می باشد و در همین راستا استفاده از نیرو های متعهد، دلسوزو متخصص باید در نظرگرفته شود.

در ادامه جعفرگنج خانلو، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل با نگاه تربیتی به تبعات و پیامدهای کرونا  بر وضعیت فعلی خانواده ها ودانش آموزان، بیان داشتند آسیب های روانی- اجتماعی زیادی دانش آموزان رادر حال حاضرتهدید می کند از قبیل رها شدگی و احساس تنهایی و انزوا و پناه بردن به فضای مجازی، افسردگی، اضطراب دانش آموزان که ضرورت مشاوره را در شرایط فعلی و پسا کرونا بیشتر می کند.

وی به حضور مشاوران مدارس جهت ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی تأکید نمودند و در همین راستا اجرای طرح های همدل، صدای مشاور، تحلیل سلامت روان، فوریت های روانی- اجتماعی در مدارس و خط تلفنی ملی نماد 1570 را بسیارارزشمند دانست.

معاون پرورشی و فرهنگی در ادامه بر ضرورت بروز بودن و افزایش سطح علمی روانشناختی مشاوران تأکید نمودند و در همین راستا برنامه های توانمند سازی مشاوران را در سال تحصیلی تبیین نمود.

در ادامه جلسه رؤسای ادارات امورتربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی و نیز رئیس مرکز مشاوره اداره کل و سرگروه آموزشی مشاوران استان به تبیین برنامه های حوزه مربوط به خود در سال تحصیلی جاری پرداختند و در پایان جلسه پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :