28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۲:۰۶:۰۲
کد مطلب:  1725555
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین:
بیش از ۶۱ هزار دانش آموز قزوینی دربرابر کرونا واکسینه شده اند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی عین‌الله صادقی گفت: با هماهنگی صورت گرفته، مقرر شد واکسیناسیون از ۱۵ مهرماه در گروه هدف آغاز و تا پیش از شروع کلاس‌های حضوری به اتمام برسد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین گفت: تاکنون ۶۱ هزار و ۵۰ نفر از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله این استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

وی، تعداد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله را ۱۰۳ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: واکسن تزریقی به دانش آموزان از نوع سینوفارم است و به صورت دُز تزریق می‌شود.

صادقی با بیان اینکه بیش از ۵۵ و نیم درصد دانش آموزان قزوینی واکسینه شدند، تصریح کرد: هنوز هم مقاومت‌هایی نسبت به این امر وجود دارد و اقناع سازی دانش آموزان و خانواده‌ها بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان اولویت اصلی ما در تعلیم و تربیت است، تاکید کرد: این طرح می‌تواند به کاهش و قطع زنجیره کرونا کمک شایانی کند.

این مسئول اضافه کرد: به منظور بازگشایی ایمن و آرام مدارس استان در نیمه دوم آبان ماه بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا دانش‌آموزان دوره متوسطه باید واکسینه شوند و هم اکنون ۳۰ هزار و ۳۰۹ دانش آموز دختر و ۳۰ هزار ۷۴۱ دانش آموز پسر واکسن کرونا دریافت کرده اند

صادقی تاکید کرد : دانش آموزانی که تاکنون موفق به دریافت واکسن نشده‌اند می‌توانند با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون در مناطق و نواحی استان برای دریافت واکسن دانش آموزی اقدام کنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان در طرح واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان افزود: از ابتدای شروع واکسیناسیون، آموزش و پرورش استان در حد توان خود همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته است.

استان قزوین دارای ۲۵۳ هزار  دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

به اشتراک بگذارید :