27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۱۰:۴۶:۵۵
کد مطلب:  1725297
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
باید از از ظرفیت سرگروه‌های درسی مناطق برای جذب و بازگشت دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل استفاده کرد

با حضور معاون آموزش متوسطه و آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نشست موسسان و مدیران مدارس غیردولتی و هیئت امنایی بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، غلامرضا بختیاری با قدردانی از فعالیت‌های موفق مدیران مدارس هیئت امنایی و غیردولتی اشاره به انگیزه‌های بالا و پافشاری در رسیدن به هدف این مدارس داشتند و اقدام مطلوب در رسیدن به اهداف مهم و اثرگذار را از ویژگی‌های این مدارس برشمرد.

وی در ادامه مباحث با تشریح شیوه نامه بازگشایی به صورت تدریجی و آرام آرام و شیوه دوم مدرسه محوری بودن این امر با رعایت  پروتکل های بهداشتی و مشارکت مدیران در تکمیل چک لیست ها و صدور مجوز ها از سوی ادارات و تایید اقدامات شایسته عوامل اداری اجرایی در پیشرفت روند بازگشایی تدریجی مدارس اشاره کرد و گفت: متولیان مدارس باید شرایط مطلوب برای یادگیری را فراهم کرده و موضوعات مربوط به کنترل دانش‌آموزان در سامانه سیدا ، احراز هویت در شبکه شاد و  ثبت نام از اتباع بر اساس قانون را در اولویت کاری قرار دهند.

بختیاری در بخشی دیگر از صحبت‌های خود به برقراری کلاس در پایه ابتدایی به صورت هر هفته دو نوبت و در گروه‌های کوچک برای ایجاد تعامل میان معلم و دانش‌آموزان و دسته بندی و آشنایی آنها با محیط کلاس آموزشی و گروه همسالان در کنار رصد سطح یادگیری آموزش‌ها را  از فوائد این طرح اعلام کرد.

بخش پایانی صحبت‌های معاونت ابتدایی استان تأکید بر ثبت نوآموزان پیش‌دبستانی در سامانه و اخذ کتاب، توجه به دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و تلاش برای جذب و بازگشت ایشان به آموزش، استفاده از ظرفیت سرگروه های درسی مناطق بود.

 

به اشتراک بگذارید :