27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۰۹:۲۶:۵۴
کد مطلب:  1725065
خانه و مدرسه دو بال شکوهمند پرواز در آسمان تربیتند
پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش استان به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان

حمیدرضا رخشانی با صدور پیامی هفته پیوند اولیا و مربیان را تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انجمن اولیا و مربیان، مظهر همدلی، تعامل و همکاری در امر خطیر آموزش و پرورش نونهالان میهن اسلامی است. آموزش ‌و پرورش میان دستگاه‌های کشور بیشترین ارتباط را با خانواده‌ها دارد و این ارتباط فرصتی مغتنم در اختیار نظام تعلیم ‌و تربیت قرار می‌دهد تا در سایه‌ مشارکت، همدلی، تعامل، همکاری، هماهنگی و هم‌افزایی  به توفیق پایدار در حل مسائل آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان نائل شویم.

تشکیل انجمن‌ اولیا و مربیان در مدارس یکی از مؤثرترین روش‌های تحکیم ارتباط خانه و مدرسه است و باید تلاش کنیم تا این تشکل گسترده و تأثیرگذار در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و به اهرمی تاثیرگذار در حل مشکلات در مدارس تبدیل شود.

در این هفته که امسال به شعار «همراهی با اولیا، همکاری با مربیان» مزین گشته است، از مدیران مدارس انتظار می‌رود شرایطی را فراهم کنند تا انجمن‌های اولیا و مربیان بتوانند در طول سال تحصیلی مشارکتی همه‌جانبه در برنامه‌های مدرسه داشته باشند. همچنین از اعضای انجمن‌های اولیا و مربیان در مدارس استان انتظار دارم که به‌عنوان یک نهاد تأثیرگذار به‌طور جدی پیگیر مطالبات تربیتی خانواده‌ها باشند و علاوه بر تعامل با بخش‌های مختلف آموزش‌وپرورش، از طریق ارتباط با نهادهای مرجع دیگر در جهت توسعه‌ی نظام تعلیم ‌و تربیت بکوشند.

یقینا در شرایط فعلی جامعه و ضرورت فعالیت حضوری مدارس با وجود همه نظرات موافق و مخالف، والدین عزیز بهترین همکاران ما در فراهم آوردن فضای شاد و با نشاط در مدرسه هستند که باید از نظرات، هم‌فکری و خلاقیت آن‌ها در این زمینه استقبال شود.

به اشتراک بگذارید :