28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ ۰۹:۱۹:۴۷
کد مطلب:  1725061
افتخاری دیگر ؛
کسب مدال برنز در رشته انیمیشن توسط هنرجوی هنرستان هنرهای زیبای پسران اصفهان

انیمیشن حیات ساخته متین احمدی هنرجوی هنرستان هنرهای زیبای ناحیه یک اصفهان در پنجمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران موفق به کسب مدال برنز شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۱ انیمیشن کوتاه حیات به نویسندگی و کارگردانی هنرجوی هنرستان هنرهای زیبای پسران آموزش و پرورش ناحیه یک، متین احمدی و به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور بخش حمایت از فیلمسازان نوجوان  که به پنجمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران راه پیدا کرده بود در اختتامیه المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران موفق به در یافت مدال برنز از دست هیئت داوران شد.

در خلاصه داستان انیمیشن کوتاه «حیات»  آمده است: «پسربچه ای در پارک مشغول دوچرخه سواری است، هنگامی که برای آب خوردن توقف می‌کند، ناگهان متوجه می‌شود که...»
به گفته کارگردان اثر کوتاه حیات انیمیشنی است در ستایش زندگی با پیام مسئولیت پذیری اجتماعی.

گفتنی است؛ «که داوران پنجمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور پوران درخشنده ، بیژن میرباقری و وحید گلستان بودند »، این المپیاد توسط بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان، ۱۶ تا ۲۱ مهرماه ۱۴۰۰ همزمان با سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در بخش بعدی مراسم اختتامیه پنجمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران «متین احمدی» که از سه دوره قبل در المپیاد شرکت داشته و امسال به دلیل شرط سنی آخرین حضورش در المپیاد بود ، با مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی علیرضا تابش گفتگو کرد.

در این گفتگو تابش گفت: در این مرحله از سن که بالغ‌تر و بزرگ‌تر خواهی شد از المپیاد فیلمسازی خداحافظی می کنی و به جهان جدی‌تر سینما سلام می کنی. جشنواره‌های سینمایی منتظر تماشای آثار امثال شما هستند.

متین احمدی نیز در پاسخ گفت: المپیاد باعث شد که مسیرم را پیدا کنم و در حوزه انیمیشن ادامه تحصیل بدهم و امیدوارم که چراغ این المپیاد همیشه روشن بماند،تا همه نوجوانان علاقه مند به حوزه سینما بتوانند از این فرصت استفاده بکنند.

به اشتراک بگذارید :