3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ ۱۰:۵۷:۳۵
کد مطلب:  1724411
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
مهمترین ماموریت نظام آموزشی تلاش در راستای آماده کردن کودکان و نوجوانان برای زندگی آینده است

حمیدرضا رخشانی در نشست مشترک با استاندار که به مناسبت هفته جهانی کودک برگزار گردید، گفت: آموزش و پرورش مأموریت آموزش مهارت های علمی، حرفه ای و زندگی را در راستای رشد و بالندگی دانش آموزان بر عهده دارد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، صبح امروز نشست مشترک سه جانبه استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان به مناسبت هفته جهانی کودک برگزار گردید.
 رخشانی در این نشست ماموریت اصلی آموزش و پرورش را تلاش در راستای آماده کردن کودکان و نوجوانان برای زندگی آینده عنوان کرد و افزود: آموزش مهارت های علمی، حرفه ای و زندگی در راستای رشد و بالندگی دانش آموزان و کودکان و نوجوانان از مهم ترین مولفه های نظام تعلیم و تربیت است که در شرایط و وضعیت های مختلف باید به دنبال تحقق صددرصدی آن باشیم.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان مجموعه‌ هایی مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی و بسیج دانش آموزی را از مهمترین مراکز همیار و همراه نظام آموزشی دانست که در مسیر تحقق اهداف تعلیم و تربیت فرزندان ایران اسلامی همگام با آموزش و پرورش نقش آفرینی می کنند.
 رخشانی ادامه داد: در دوران بیماری کرونا مشکلات عدیده ای به واسطه دور بودن دانش آموزان و بچه ها از فضای کلاس و مدرسه ایجاد شد؛ اما در سایه تدبیر و برنامه‌ریزی مسئولین و ایجاد فرصت ها و بسترهای جدید به ویژه آموزش های مجازی تا حدودی این خلا جبران گردید و دانش آموزان با زیست بوم جدید همراه شدند.
 رخشانی خاطرنشان کرد: از آنجایی که اخیراً مدیریت و مسئولیت مهدهای کودک نیز با تأسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودکان بر عهده آموزش و پرورش قرار داده شده است امید می‌رود تا برای تربیت انسانهایی توانمند، ماهر، فکور و اخلاق‌مدار از همان کودکی با برنامه ریزی دقیق و منسجم گام برداریم.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اجرای طرح واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال اظهار داشت: تاکنون از مجموع ۲۲۴ هزار دانش آموز در این دوره سنی قریب به ۱۵۰ هزار نفر یعنی معادل ۷۰ درصد جمعیت دانش آموزان مورد نظر واکسن را دریافت کرده‌اند و امیدواریم با مشارکت حداکثری همه مجموعه ها هر چه زودتر شاهد حضور دانش آموزان در کلاس های درس باشیم.

به اشتراک بگذارید :