22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۱۲:۴۸:۰۶
کد مطلب:  1723941
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان مطرح کرد:
ارتقا جایگاه آموزش و پرورش سبزوار در ارزیابی های آموزشی در سطح استان

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان که با حضور مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان برگزار شد گفت: نتایج رسمی امتحانات نهایی پایه دوازدهم در سال تحصیلی ١۴٠٠-١٣٩٩ حکایت از رشد بسیار بالای دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان سبزوار در سطح ملی و استانی دارد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، نصرابادی در این جلسه که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد با اشاره به ارتقای جایگاه دستگاه تعلیم و تربیت این شهرستان در ارزشیابی های آموزشی در سطح استان گفت:  فرزندان پر تلاش سبزواری به جهت کسب رتبه تک رقمی کشوری در گروه ریاضی و فنی و همچنین کسب رتبه های متعدد سه رقمی به نسبت جمعیت دانش آموزی رتبه اول استان را در کنکور سراسری  ۱۴۰۰ به خود اختصاص داد.

وی با اشاره به انتشار نتایج رسمی امتحانات نهایی پایه دوازدهم در سال تحصیلی ١۴٠٠-١٣٩٩ تصریح کرد: این نتایج حکایت از رشد بسیار بالای دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان سبزوار در سطح ملی و استانی دارد.

وی افزود: نتایج میانگین نمرات و درصد قبولی پایه دوازدهم دانش آموزان شهرستان سبزوار و مقایسه ان با سال های قبل نشان می دهد در رشته ریاضی فیزیک شهرستان سبزوار با ۱۶ پله صعود در استان و ١٨٣ پله صعود در سطح ملی، رتبه دوم استان  را به خود اختصاص داده است.

نصرآبادی در ادامه خاطرنشان کرد: در رشته علوم تجربی و علوم انسانی هم به ترتیب شاهد صعود ۲ و ۵ پله ای  نسبت به سنوات قبل هستیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سبزوار در پایان با اشاره به کسب مدال طلای المپیاد کشوری ادبی توسط دانش آموز سبزواری افزود : ۵۴ هزار دانش‌آموز در ۲۸۹ مدرسه سبزوار واقع در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه امروز دو کارگاه هنرستانی در سبزوار با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال، با مشارکت خیرین نیک اندیش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان به بهره برداری می رسد افزود: با بهره برداری از این کارگاه ها ۶۳۰ دانش آموز رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش، از خدمات و تجهیزات کارگاهی بهره مند شدند.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار در پایان افزود: حدود ۳۰ درصد فضاهای آموزشی سبزوار، فرسوده است که تخریب و نوسازی آنها، نیازمند جذب اعتبار و همت خیرین نیک اندیش است.

 

به اشتراک بگذارید :