27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1723929
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان؛
واکسیناسیون دانش آموزان استان سمنان از مرز 66 درصد گذشت

علیرضا حاجی قاسمی گفت: تاکنون ۳۷ هزار و ۲۱۹ نفر از جمعیت ۵۶ هزار نفری دانش آموزی استان سمنان دربرابر ویروس کرونا ایمن شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان در گفت‌وگو با خبرگزاریمرآت در راستای واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 سال گفت: شروع واکسیناسیون این رده سنی از دانش آموزان در سطح استان از هفته گذشته آغاز شده است.

علیرضا حاجی قاسمی در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۳۷ هزار و ۲۱۹ نفر از دانش آموزان واکسینه شده اند، تصریح کرد: از جمعیت ۵۶ هزار نفری دانش اموزان بیش از 66 درصد آنان در برابر ویروس کرونا ایمن شده اند.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون از شنبه هفته گذشته آغاز شده است؛ اظهار کرد: این روند همچنان ادامه دارد و در روزهای جاری در حال لکه گیری جهت اتمام روند واکسیناسیون هستیم.

این مقام مسؤول با بیان اینکه براساس اخلاق پزشکی در هیچ جای دنیا واکسیناسیون اجباری نیست، اظهار کرد: این موضوع در مورد دانش آموزان هم صادق است اما انتظار می‌رود خانواده ها و دانش آموزان به جهت جلوگیری از بروز پیک های مجدد شیوع کرونا و ایمن سازی جهت از سرگیری فعالیت حضوری مدارس، نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

حاجی قاسمی در رابطه با بازگشایی مدارس از نیمه آبان ماه تصریح کرد: براساس دستورالعمل بازگشایی موجود تاکنون در مناطق کم جمعیت، عشایری و روستایی کلاس های درس دایر است و مدارس پرجمعیت از نیمه آبان ماه به صورت گروه بندی با اولویت درس های مشخص شده فعال خواهند شد.

به گفته معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان تاکنون هیچ دستورالعملی برای واکسیناسیون گروه سنی زیر ۱۲ سال از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا صادر و ابلاغ نشده است.

 

به اشتراک بگذارید :