22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۱۲:۴۴:۴۳
کد مطلب:  1723927
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ششتمد مطرح کرد:
نسبت معلم به دانش آموز در شهرستان ششتمد نسبت قابل قبولی است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ششتمد گفت: نسبت معلم به دانش آموز در شهرستان ششتمد نسبت قابل قبولی است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه با اشاره به گستردگی و پراکندگی چغرافیایی دستگاه تعلیم و تربیت استان و گفت: ۵۴ درصد نیروی انسانی آموزش و پرورش خراسان رضوی را خانم ها  و ۴۶ درصد آن را آقایان تشکیل می‌دهند،در در حالیکه ۵١/۵ درصد دانش آموزان استان پسر و ۴٨/۵ درصد دانش آموزان استان دختر می باشد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ دانش آموز و هیچ فرد لازم التعلیمی نباید از چرخه آموزش باز بماند اظهار داشت: استخدام نیروهای جدید براساس نیاز منطقه و شهرستان و همچنین توجه به بومی گزینه نیروی انسانی، از جمله راهکارهای دستگاه تعلیم و تربیت استان در راستای توازن بخشی به نیروی انسانی می باشند.

وی با اشاره به بازنشستگی بیش از ۵٠٠ نفر از همکاران فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان سبزوار گفت:امسال حدود ٢٩٠ نفر در فرآیند نقل و انتقالات به این شهرستان منتقل شدند در حالیکه خروجی نیروی انسانی این شهرستان در این فرآیند حدود ٨٠ نفر بوده است.

خدابنده آموزش و پرورش شهرستان ششتمد را جزو ۵ شهرستان استان دانست که کمترین مشکل نیروی انسانی را دارد و گفت:در این شهرستان نسبت معلم به دانش آموز یک نسبت قابل قبول است.

خدابنده یکی از دغدغه‌های دستگاه تعلیم و تربیت استان را جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل دانست و گفت: ادارات آموزش و پرورش سطح استان و مدیران مدارس بایستی در زمینه شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل اهتمام ویژه‌ای را مبذول دارند.

وی در پایان افزود: اولویت اصلی سازماندهی نیروی انسانی، تخصیص معلم به کلاس های درسی دانش آموزان است.

در ابتدای جلسه محمد حسن طیبی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ششتمد با بیان اینکه در راستای تحقق سند تحول بنیادین در حوزه های آموزشی، تربیتی و عمرانی فعالیت های چشمگیری را در این شهرستان شاهد بوده ایم افزود: تعداد قابل توجهی از دانش آموزان شهرستان به دلیل دور افتادگی محل سکونت امکان بهره گیری از آموزش های مجازی را ندارند و در طی بیست ماه اخیر تلاش شده با استفاده از روش های دیگر شرایط ادامه تحصیل آنها را فراهم نمود.

وی ضمن تقدیر از تعاملات سازنده فی مابین آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها در این شهرستان گفت: سال گذشته با اجرای طرح ضربتی پیشگیری از بازماندگی از تحصیلی دانش‌آموزان سال گذشته ۸۰ درصد دانش آموزان بازمانده از تحصیل به مدارس این شهرستان باز گردانده شدند.

به اشتراک بگذارید :