27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۱۲:۳۲:۳۷
کد مطلب:  1723899
در آموزش و پرورش استان سمنان انجام شد؛
آغاز به کار خط «نماد» با شماره تلفن 1570 در استان سمنان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان سمنان از آغاز به کار خط ملی فوریت های روانی – اجتماعی نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) با شماره تلفن 1570 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ آیین آغاز فعالیت خط نماد با حضور دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران دستگاه های اجرایی عضو ائتلاف ملی نماد در مرکز مشاوره دانش آموزی استان برگزار شد.

علی اکبر عرب خراسانی ضمن گرامیداشت هفته سلامت روان، در توضیح این خبر گفت: خط ملی نماد (شماره تلفن ۱۵۷۰) اورژانس اجتماعی دانش‌‌آموزان و یکی از زیرساخت‌های مهم نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان است که در کنار ابزارهای دیگر در حوزه سامانه نماد به ما کمک می‌کند مدل‌های مختلف فوریت‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان را در سراسر کشور در قالب یک سیستم یکپارچه فراهم کنیم.

وی افزود: خودکشی، مصرف مواد مخدر، خشونت، بزهکاری، آزار و سوء استفاده جسمی و جنسی، بی سرپرستی و بدسرپرستی از مصادیق فوریت‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان است که در صورت مشاهده می توان از طریق تماس با خط 1570 (اورژانس اجتماعی دانش‌‌آموزان) آن را مطرح و پیگیری نمود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با بیان اینکه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان که به تصویب مجلس رسیده، پشتوانه و ضمانت اجرایی خط ملی 1570 است، افزود: دسترسی آسان به مراکز مشاوره، یکپارچه سازی خدمات مشاوره و به روزآوری روش‌های جدید، واکنش سریع در فوریت‌های روانی اجتماعی دانش‌آموزان از اهداف این طرح می باشد.

او با اشاره به همکاری دستگاه های عضو ائتلاف ملی نماد، ابراز امیدواری کرد با افتتاح خط فوریت های روانی اجتماعی دانش آموزی استان سمنان گام مهمی در راستای حفظ و ارتقای سلامت روان دانش آموزان و خانواده ها برداشته شود.

عرب خراسانی ادامه داد: در شرایط کرونایی بیشتر از اینکه دانش آموزان و خانواده ها به لحاظ جسمی دچار آسیب شده باشند، از نظر روحی و روانی دچار مشکل شدند و این نشان دهنده این است که باید در این زمینه بتوانیم اقدامات سریع و موثری انجام دهیم که با خدمات ارائه شده توسط اپراتورهای متخصص و آموزش دیده خط 1570 این امر با استعانت از خداوند متعال انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :