28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۱۱:۲۹:۳۹
کد مطلب:  1723747
بسته خبری هفته؛
آموزش ‌و پرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

تزریق دوز اول واکسن نزدیک به 50 درصد از دانش‌آموزان 12 تا 18 سال استان، کسب مدال نقره دانش آموز دبیرستان فیضیه سده لنجان در مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان جهان عربستان و افتتاح چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا از جمله اخباری است که در بسته خبری این هفته می‌خوانید.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* همایش بانوان فرهنگ یار ترافیک به همت کارشناسی امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با هدف ارتقاء سطح شناخت بانوان فرهنگی از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و با حضور محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان، سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان، مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل، محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل، وجیهه لوح موسوی کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، سرهنگ اصغر زارع رئیس پلیس راه استان، سرهنگ جهانگیر کریمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان و تعدادی از دانش‌آموزان همیار پلیس به صورت ویدئو کنفرانس با نواحی و مناطق استان برگزار شد.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: جایگاه پلیس و نیروی انتظامی در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان جایگاهی بسیار ارزشمند است، دلاوری، شجاعت و ایثارگری نیروی انتظامی بر کسی پوشیده نیست و وقتی صحبت از پلیس می‌شود بلافاصله در ذهن بچه‌های 3 یا 4 ساله همین شجاعت، دلاوری و ایثارگری نقش می‌بندد.

* سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان در همایش بانوان فرهنگ یار ترافیک: فرهنگیان در زمینه امنیت بیشترین کمک را به جامعه می‌کنند، اگر ضعفی در برخی موارد اجتماع وجود دارد به دلیل این است که خیلی خوب میدان را برای تعلیم‌وتربیت و ارتقاء سطح دانش جامعه فراهم نکرده‌ایم و از همین رو در حوزه ترافیک، انتظامی، کنترل جرم و... دست نیاز به‌سوی آموزش‌وپرورش دراز می‌کنیم که مطمئناً حضور مجاهدانه آموزش‌وپرورش در ایجاد فضایی برای هوشیاری نسل جدید در مقابل هجمه‌های دشمنان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

* وجیهه لوح موسوی کارشناس مسئول امور زنان اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در همایش بانوان فرهنگ یار ترافیک: با عنایت به رسالت مشترک آموزش‌وپرورش و نیروی انتظامی در تربیت انسان‌های مستعد و مسئولیت‌پذیر طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک در تمامی نواحی و مناطق استان باهدف هم‌افزایی ظرفیت‌های مشترک بین دو دستگاه اجرا شد. باتوجه‌به شعار پلیس هوشمند و امنیت پایدار و اینکه دانش‌آموزان ما در فضای مجازی در حال فراگیری هستند قطعاً این طرح برای زنان و خانواده‌های فرهنگیان و کل جامعه مثمر ثمر خواهد بود. ضمن اینکه طرح همیاران پلیس نیز برای مقطع ابتدایی برگزار شد.

* در هفدهمین روز از مهرماه 1400، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در همایش بانوان فرهنگ یار ترافیک، به مناسبت هفته ناجا با اهدای لوح تقدیری از سردار محمدرضا میرحیدری فرمانده انتظامی استان اصفهان تجلیل کرد.

* نتایج شانزدهمین دوره مسابقات قرآن ، عترت و نماز دانش آموزان با نیازهای ویژه که به میزبانی مشهد مقدس و با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و عمل به آن و همچنین تربیت قرآنی و رعایت سبک زندگی اسلامی رضوی اعلام شد و 25 نفر از دانش آموزان استثنایی استان اصفهان در این مسابقات حائز رتبه شدند. 

* در چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز فرهنگیان آموزش و پرورش استثنایی کشور، بتول مهدیه آموزگار مرکز اختلالات یادگیری ریحان نجف آباد حائز دوم در رشته حفظ جز 30 قرآن شد و سمیه صانعی آموزگار آموزشگاه مهر امام داران نیز رتبه سوم را کسب کرد.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان: نزدیک به 50 درصد دانش‌آموزان 12 تا 18 سال دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، ظرفیت، اقدامات و امکانات بسیار خوبی توسط دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت برای تزریق واکسن در سراسر استان پیش‌بینی‌شده و به‌ منظور قطع حلقه انتقال بیماری باید دانش‌آموزان باقیمانده دراسرع ‌وقت به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

* یکتاجمالی دانش آموز دبیرستان فیضیه سده لنجان در مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان جهان عربستان، در دسته 81 کیلوگرم موفق به کسب سه مدال شد. این وزنه‌بردار 16ساله در حرکت اول یک ‌ضرب وزنه 86 کیلو را با موفقیت بالای سر برد. او در حرکت دوم 90 کیلو را با موفقیت مهار کرد و در حالی که وزنه‌برداران مکزیک و گرجستان وزنه‌های 92 و 91 کیلوگرم را مهار کرده بودند، برای اول شدن در یک‌ضرب باید وزنه 93 کیلوگرم را مهار می‌کرد که نتوانست این وزنه را بالای سر ببرد و در یک‌ضرب سوم شد. در حرکت دوضرب، جمالی با موفقیت وزنه‌های 107 و 115 کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم نیز در حالی که وزنه 116 کیلوگرم را ابتدا انتخاب کرده بود، وزنه انتخابی‌اش را به 119 تغییر داد چرا که با رکورد 115 کیلوگرم سومی‌اش قطعی شده بود و برای کسب مدال خوشرنگ‌تر به مهار وزنه سنگین‌تر احتیاج داشت. جمالی وزنه سومش را انداخت و بدین ترتیب به مدال نقره دوضرب رسید و با رکورد 205 کیلوگرم در مجموع نایب‌قهرمان شد.

* آیین کلنگ زنی مدرسه خیر ساز شهید محمد عبایی شماره 2 با حضور خیر مدرسه ساز احمد عبایی کوپایی، معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اصفهان، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان، معاون فرماندار شهرستان کوهپایه، مسوولین اداری و نظامی شهرستان کوهپایه و جمعی از مردم شهر کوهپایه برگزار گردید. این آموزشگاه با مشارکت عبایی خیر مدرسه ساز و به یاد و نام برادر شهیدش محمد عبایی کوپایی در زمین مدرسه فاطمیه سابق شهر کوهپایه به وسعت 2000 متر مربع ، 919 متر زیر بنا و 1466 متر محوطه سازی در دو طبقه دارای و با 6 باب کلاس ساخته خواهد شد.

* مراسم افتتاحیه کشوری چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا با حضور علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، مهدی اسماعیلی معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، لیلا ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، مرضیه ذاکری رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران، عباس زهیری مدیر سازمان دانش آموزی استان اصفهان، مرتضی شکری رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی استان اصفهان، جعفر تحویل پور رئیس اداره امور قرآنی، نماز و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و محمدرضا نظریان مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 اصفهان درهنرستان فضیلی ناحیه3 استان اصفهان برگزار شد.

* مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در آیین افتتاحیه کشوری چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا: هر سال مسابقات در حدود ۸۰ رشته برگزار می شود و مهمترین عاملی که موجب می شود ما همچنان به برگزاری مسابقات ادامه دهیم، شرکت گسترده دانش آموزان در رشته های مختلف است. قبل از بیماری کرونا حدود ۱۰۰ هزار شرکت کننده در این جشنواره داشتیم که این بیماری به وجود آمد و برای مردم دنیا بحران ایجاد کرد، ولی هیچ وقت ما فعالیت پرورشی را تعطیلی نکردیم.

* علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش وپرورش در آیین افتتاحیه کشوری چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا: سال گذشته با وجود بیماری کرونا بیش از 7 میلیون شرکت کننده در برنامه های جشنواره فرهنگی هنری فردا داشتیم ضمن اینکه در چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا هدف ما این است کسانی که چهل سال زحمت کشیده اند باید در سطح کشور، استان و منطقه از آن ها تقدیر شود. همچنین استان اصفهان همیشه در جشنواره فرهنگی هنری فردا بی نظیر بوده که این نتیجه تلاش خانواده، مدرسه و دانش آموزان است.

* به مناسبت هفته ملی کودک و به صورت ارتباط زنده با  فضلی مشاور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش و حضور لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان کانال باور کودکان پیش دبستانی آغاز به کار کرد. در این مراسم که در مرکز پیش دبستانی رشدبرتر برگزارشد عیسی پره رئیس اداره دوره اول آموزش ابتدایی، سیستانی رئیس آموزش و پرورش ناحیه 2 و محسن ژیانپور رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز حضور داشتند.

* مراسم افتتاحیه کشوری سومین جشنواره فرهنگی هنری کانون‌های فرهنگی کشور با حضور علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و جمعی از مسئوالان و مدیران نواحی آموزش و پرورش استان در کانون امام خمینی (ره) برگزارشد.

* علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در افتتاحیه سومین جشنواره فرهنگی هنری کانون‌های فرهنگی کشور: بیش از ۴ میلیون دانش‌آموز نخبه در کانون‌های فرهنگی تربیتی، سفیران فعالیت فرهنگی هستند که استان اصفهان همواره از بهترین استان ها در زمینه فعالیت های فرهنگی هنری بوده و این جای تشکر از همکاران عزیز ما و خانواده های گرامی را دارد.

* محمد عبدشهری دانش آموز پایه یازدهم هنرستان تربیت بدنی قهرمانان فلاورجان در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جوانان آسیا در ماده 1500 متر زودتر از دیگر رقبای خود به خط پایان رسید و موفق شد مدال طلا این مسابقات را کسب کند.

* علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش به همراه مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان اصفهان، مصطفی شاهمرادی مشاور اجتماعی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان و محمدرضا نظریان مدیر آموزش وپرورش ناحیه3 با حضور در سازمان دانش آموزی استان اصفهان با مدیر و کارشناسان سازمان دانش آموزی استان اصفهان دیدار کردند.

* آئین گشایش و بهره‌برداری از هنرستان شبانه روزی کاردانش زنده یاد سید مهدی میربد، دبستان دو کلاسه زنده یاد حاج سید مصطفی میربد، دبستان کوثر، دبستان زنده یاد حاجیه خانم فردوس غفاری، مزرعه شیخ علی و آموزشگاه چهار کلاسه پریسانی شماره یک فتح آباد با حضور سید محمد میرپور سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان، خانواده زنده یاد مهندس سید مهدی میربد، محمد رضا عسگریان فرماندار شهرستان سمیرم، محمد نادری مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان سمیرم، زهره میردامادیان رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان، فرید الدین عبد یزدان مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان و رحمت الله ممیز مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :