22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۱۰:۱۰:۵۹
کد مطلب:  1723571
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
بررسی لایحه رتبه بندی معلمان روز یکشنبه 25 مهر در صحن علنی مجلس

شامگاه روز گذشته معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در جمع شورای معاونین و روساء نواحی تبریز از بررسی خارج از نوبت لایحه رتبه بندی معلمان روز یکشنبه 25 مهر در صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، قاسم احمدی لاشکی در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان در محل باشگاه فرهنگیان تبریز گفت: اداره سیستم تعلیم و تربیت استان به لحاظ کمیت و کیفیت با تعداد جمعیت دانش آموزی نزدیک به 900هزار نفری بسیار سنگین است و در حوزه ملی با رصد 32 استان نسبت به مدیریت آذربایجان شرقی خاطرجمع هستیم.

وضعیت آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با مدیریت حساس، پیگیر و فعال جناب آقای پاشایی و پشتیبانی عوامل به خوبی، با آرامش و به دور از حاشیه پیش می رود.

دغدغه ها و مشکلات در شرایط فعلی مسئولیت را در آموزش و پرورش بسیار سخت و سنگین کرده است و به سامانه سیدا اشاره کرد که یک سیستم جدید است و باید با حل مشکلات کار را برای سال های بعد آسان و روان کنیم.

در بحث حقوقی با اشاره به املاک آموزش و پرورش افزود:  بعد از وزارت جهاد کشاورزی دارای رتبه دوم صاحب ملک هستیم و مشکلاتی در محصور کردن داریم و این دغدغه ها از عدم مستندسازی ناشی شده است و بر همین اساس امسال در تلفیق امور مجلس چندین بار با رییس کمسیون تلفیق برای ایجاد ردیف بودجه ای مشخص برای آموزش و پرورش صحبت شد تا برای مستندسازی هزینه شود.

وی یکی از زیرنظام های بودجه ای 1400 مجلس برای آموزش و پرورش را براساس همین تقاضا شکل گرفت و می توان گفت مجموعه اعتبارات وزارت آموزش و پرورش و سازمان‌های تابعه آن بدون اعتبارات متفرقه در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نسبت به اعتبارات مصوب سال ۱۳۹۹ افزایش یافته است.

احمدی رسیدگی و اثرگزاری در حوزه حقوقی را مهم دانست و گفت: رتبه 4 استان آذربایجان شرقی و آمار مکتسبه نشان میدهد که استان از لحاظ سند گذاری از میانگین ملی جلوتر است و انتظار می رود اولین در این حوزه باشد.

از اولین اقدامات موثر در راستای سرعت گرفتن سندسازی املاک آموزش و پرورش امضا تفاهمنامه سه جانبه بود و در همین راستا اداره ثبت اسناد و املاک و بنیاد مسکن در کارگروهی که به همین منظور تشکیل یافته کمک رسان سیستم هستند.

رتبه بندی شامل کادر اداری نیز می شود:

وی در بخش دیگر سخنان خود به حوزه نیروی انسانی اشاره کرده و افزود: کمبود نیروی انسانی چالش اصلی در آموزش و پرورش است و در گروه معلمان و مدیریت و معاونت و کیفیت بخشی شامل مشاوره و ... و نیروهای خدماتی کمبود نیرو داریم.

وی با بیان اینکه باید انگیزه لازم برای معلم برای رفتن به کلاس درس را ایجاد کنیم، ضمن انتقاد از وضعیت کیفیت آموزش، گفت: علت تاخیر در رتبه بندی معلمان نیز از همین کمبود ها عامل شده است.

معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: رتبه بندی معلمان شامل کادر اداری نیز هست با در نظر گرفتن اینکه باید در جذب نیروی آموزشی و اداری  همانند دانشگاه تجدید نظر داشته باشیم و این تفکیک دایمی باشد.

احمدی لاشکی در پایان بر تسریع نسبت به ساماندهی نیروی انسانی، صدور ابلاغ و کلاس بندی تاکید کرد و گفت: نباید کم کاری در سیستم باعث چالش دیگری در آموزش و پرورش شود./ابراهیمی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :