21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۰۸:۳۹:۴۲
کد مطلب:  1723395
فولادوند در جشنواره فرهنگی هنری (فردا) اظهارداشت:
فرهنگ و هنر، تمدن ها را شکل می دهد

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، فولادوند در مراسم آیین چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا با اشاره به اینکه دو سال است که این جشنواره را در شرایط شیوع ویروس کرونا برگزار می کنیم اظهارداشت: نیازمندی های بچه ها در نیازهای اولیه شامل خوراک, پوشاک؛ آموزش، بهداشت و حمل و نقل محدود نمی شود و نسل جوان به نیازهای ثانویه من جمله فرهنگ و هنر بیشتر نیاز دارد. اولویت برطرف کردن نیازهای ثانویه در جمعیت دانش اموزی بسیار حایز اهمیت است. 
وی افزود: در این شرایط شاهد ارتقا و افزایش آمار شرکت کننده ها و مشارکت دانش آموزان در این جشنواره بوده ایم. این جشنواره ها کمک می کند تا استعدادها را شناسایی کنیم و خیلی از هنرمندان سرامد کشور، جرقه شروع کار خود را از همین هنرستانها داشته اند و در مسیر و محور کارهای بزرگ قرار گرفته اند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران جریان قالب بر آموزش و پرورش را محفوظات محور دانست و اضافه کرد: اگر در طول تاریخ دقت کنیم تمدن های متعدی شکل گرفته است که این تمدنها ساخته و پرداخته هنر و فرهنگ است.این فرهنگ و هنر است که تمدن ها را شکل داده و حفاظت کرده است .

وی ادامه داد: آموزش و پرورش متولی تعلیم و تربیت عمومی است و بزرگترین تولید کننده سرمایه در کشور است ولی هنوز به اهمیت آن پی برده ایم. این جشنواره ها در راستای توسعه هنر است. تاتر و نمایش بهترین ابزار برای آموزش است . 
فولادوند وظیفه اصلی آموزش و پرورش را تولید سرمایه فرهنگی قلمداد کرد و گفت: این هنر است که آرامش به جامعه می دهد. هنر درمان است.هنر بوده است که ایران را الان از لحاظ تاریخی در صدر قرار داده است. فرهنگ ایرانی بود که قشون نظامی را در حمله مغولان عقب زد و این قدرت فرهنگی است که کسی نمی تواند آن را مهار کند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در راستای پرورش استعدادهای هنری تلاش می کنیم افزود: هنر مثل واکسن کرونا برای دانش آموزان ضروری است زیرا انها را در مقابله با آسیب های مختلف مقاوم میکند.

 

به اشتراک بگذارید :