27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ ۰۸:۳۵:۴۴
کد مطلب:  1723373
مدیر دبیرستان سیزده آبان روستای مبارکه تیران و کرون :
از اینکه دانش آموزم همکارم شده احساس خوشبختی می کنم

رقیه گواری : به نظر من اولین و مهمترین شرط موفقیت یک مدیر داشتن اخلاق خوب و برخورد شایسته با همکاران اولیا ودانش آموزان می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تیران و کرون رقیه گواری مدیر دبیرستان سیزده آبان روستا مبارکه در گفتگو با خبر نگار روابط عمومی پیرامون سوابق کاری خود گفت: رقیه گواری هستم مدیر دبیرستان متوسطه اول سیزده آبان روستای مبارکه27سال سابقه کاری دارم فارغ التحصیل تربیت معلم بانو مجتهده امین شهر اصفهان رشته دینی و عربی  17سال سابقه مدیریت مدارس متوسطه اول روستاهای الور ومبارکه وهفت سال سابقه تدریس دروس عربی قرآن وپیام های متوسطه اول را دارم . در سال 76در شهرستان بوئین و میاندشت به عنوان دبیر مشغول به کار شدم از سال 79به شهرستان تیران و کرون منتقل شدم وتا کنون در این منطقه مشغول خدمت هستم.

 وی پیرامون معرفی دبیرستان سیزده آبان بیان داشت :دبیرستان سیزده آبان واقع در روستای مبارکه شهرستان تیران و کرون  مدرسه ای نوساز که زمین آن توسط خیرین روستای مبارکه به آموزش وپرورش جهت ساخت مدرسه اهدا ومراحل ساخت آن به کمک خیرین روستا و نوسازی مدارس استان انجام شد ودر سال 89افتتاح وپذیرای دانش آموزان شش روستای افجان، مبارکه، محمدیه، مهدی آباد، قهریزجان وعلی آباد شد. 159دانش آموز و20نفر همکار وکادر اجرایی دارد.

 گواری  در مورد خاطراتش اظهار داشت: از شیرین ترین خاطرات بنده دیدن دانش آموزان عزیزم در شغل های خوب و شیرین‌تر از آن اینکه دانش آموز چند سال پیش من  عنوان همکار بنده در شغل مقدس معلمی مشغول به خدمت می‌باشد.

 وی ادامه داد : انتظارم از همکارانم  خدمت صادقانه به دانش آموزان، داشتن صبر و حوصله زیاد، درک دانش آموزان، راهنمایی بچه ها و داشتن حسن برخورد مناسب با آنان، بها دادن به دانش آموزان جهت بالا بردن عزت نفس و خودباوری در دانش آموزان است چراکه دانش آموزان اینده سازان کشور وامانت های الهی در دستان ما هستند.

 گواری پیرامون نقاط ضعف و قوت مقطع متوسطه  بیان داشت :  دانش آموزان در این مقطع سرشار از انرژی و  هیجان و بسیار احساساتی هستند،  دوست دارند دیده شوند و همه به آنها توجه کنند به نظر من اگر در این دوران با نوجوان دوست باشیم وبا محبت وخوش‌رفتاری با او برخورد کنیم مطیع وفرمانبر  خواهند بود  و به بزرگترها احترام می گذارند.نقاط ضعف مقطع تحصیلی متوسطه اول اوج سن بلوغ دانش آموزان دختر  احساسی وعصبی بودن آنان بد خلقی وتند خویی احساس پوچی وبی هدفی و افسردگی در این دوران می باشد که باید این موارد هم با حضور مشاور خوب مدیریت شود.

 مدیر دبیرستان مبارکه تیران و کرون در مورد انتخاب پست مدیریت مدرسه افزود:   به خاطر علاقه به کارهای اجرایی و اینکه به نظرم رسید در این پست میتوانم خدمت بیشتری به دانش آموزان کنم ودر حل مشکلات آنان را یاری کنم این مسئولیت را پذیرفتم . به نظر من اولین و مهمترین شرط موفقیت یک مدیر داشتن اخلاق خوب و برخورد شایسته با همکاران اولیا ودانش آموزان می باشد.

وی در پایان تصریح کرد : امیدوار هستیم شرایط بهتر شود وما دانش آموزان را به صورت حضوری در کلاسهای درس داشته باشیم در این دوران کرونا دانش آموزان واقعا آسیب دیدند چه از نظر جسمی  چه از نظر روحی روانی  واعتقادی علمی واموزشی  ان‌شاءالله باتدبیر مسئولین ورعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم امسال دانش آموزان را در کنار خود داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :