3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۹:۲۳:۰۵
کد مطلب:  1723083
مدیرکل آموزش و پرورش استان:
رشد فزاینده آمار دانش آموزان سیستان و بلوچستان تاثیر مستقیمی بر شاخص‌های گوناگون بویژه نیروی انسانی و فضاها دارد

رخشانی در دیدار سه جانبه با سرپرست وزارت آموزش و پرورش و استاندار سیستان و بلوچستان گفت: افزایش فزاینده آمار دانش آموزان در هر سال، مولفه های مختلفی را در نظام آموزشی تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، رخشانی در نشست سه جانبه با سرپرست وزارت آموزش و پرورش و استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان رتبه اول رشد جمعیت دانش آموزی در کشور را دارد و این موضوع همه مولفه ها اعم از نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و مواردی از این قبیل را تحت تاثیر قرار می دهد.
 وی با بیان اینکه هر سال ۶۰ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی سیستان و بلوچستان افزوده می‌شود، ادامه داد: هر سال هزاروصد کلاس درس در استان ساخته می شود که تقریباً ۳۰ هزار نفر دانش آموز را تحت پوشش قرار می دهد و بنابراین ۳۰ هزار نفر دیگر بدون فضای آموزشی می‌مانند و علاوه بر این، کمبود تاریخی در زمینه فضای آموزشی نیز از گذشته وجود دارد.
رخشانی ادامه داد: با این رشد جمعیت دانش آموزی، هر سال به ساخت ۲ هزار کلاس درس نیاز داریم تا شرایط موجود را حفظ کنیم.
رخشانی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: افزایش سهمیه امسال این دانشگاه اقدامی بی نظیر و مثال زدنی در تامین نیروی انسانی استان است و می طلبد موضوع افزایش حق انتخاب چندین کد رشته محل برای متقاضیان آزمون استخدامی ماده ۲۸ نیز با هدف برقراری عدالت بین داوطلبان محقق گردد.

به اشتراک بگذارید :