22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۷:۴۴:۲۷
کد مطلب:  1723047
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سبزوار :
کاهش میزان فضاهای آموزشی تخریبی استان از ۳۰ به ۱۹ درصد/خراسان رضوی، دارنده بالاترین آمار نیروهای طرح خرید خدمات در کشور

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سبزوار از کاهش میزان فضاهای آموزشی تخریبی استان از ۳۰ به ۱۹ درصد خبرداد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سبزوار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته نیروی انتظامی از زحمات تمامی همکاران در ۲۰ ماه گذشته که با تلاش خود در ایام شیوع ویروس کرونا مانع ایجاد وقفه آموزشی شدند اظهار داشت: هیچ چیز و هیچ کس جای معلم را در کلاس های درس پُر خواهد کرد، لیکن تنها مسیر استمرار فرایندهای آموزشی و تربیتی در ایام شیوع کرونا و تعطیلی مدارس آموزش های مجازی بود که با طراحی و راه اندازی سامانه شاد که یکی از دستاوردهای مهم دستگاه تعلیم و تربیت در زیست بوم کرونا است شکلی رسمی به خود گرفت.

وی افزود: فعالیت سامانه شاد با حضور شدن کلاس‌های درسی به منظور پیگیری تکالیف و بخشی از فعالیت‌های آموزشی و تربیتی استمرار خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه هر سازمان برای دستیابی به استراتژی های از پیش تعیین شده بر اساس اسناد بالادستی باید از یک سری اصول مدیریتی تبعیت کند تصریح کرد: برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و مدیریت، ایجاد هماهنگی و همچنین نظارت و کنترل از جمله اصول اولیه مدیریتی در هر سازمان می باشد.

خدابنده با تاکید بر لزوم ایجاد درک مشترک در مفاهیم اولیه و اصول سازمانی افزود: بهمن ماه سال گذشته طی مکاتبه رسمی به وزارت آموزش و پرورش کمبود ۲۳ هزار نیروی انسانی برای سال تحصیلی ١۴٠١-١۴٠٠ اعلام شده است، دستگاه تعلیم و تربیت استان خراسان رضوی با جذب بیش از ۲۲۰۰ نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و ۳۵۰۰ نفر از طریق آزمون استخدامی در سال ۱۴۰۰ بالاترین میزان جذب و استخدام نیروی انسانی را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به بازنشستگی بیش از ۷ هزار و ۴۰۰ همکار فرهنگی در استان خراسان رضوی افزود: کمبود نیروی انسانی یک مشکل کشوری است لیکن ما به منظور مدیریت نیروی انسانی راهکارهای ۱۳ گانه را به ادارات آموزش و پرورش سطح استان ارائه نموده ایم.

خدابنده با بیان اینکه استان خراسان رضوی با اشتغال ۶ هزار نیروی طرح خرید خدمات آموزشی بالاترین آمار را در کشور به خود اختصاص داده است افزود: فرایند واکسیناسیون فرهنگیان استان از شهریورماه آغاز شده است و تاکنون ۸۹ درصد همکاران فرهنگی دُز اول و ۵۶ درصد آنان دُز دوم واکسن خود را در مقابله با بیماری کرونا دریافت نموده اند.

وی افزود: از مجموع ۵۴۵ هزار دانش‌آموز ١٢ تا ١٨ ساله استان تاکنون ۳۴۰ هزار دانش‌آموز دُز واکسن خود را دریافت نموده اند.

خدابنده با بیان اینکه از سال ۱۳۸۹ تاکنون در کشور جذب نیروی خدماتی صورت نگرفته است افزود: در اوایل مهرماه سال جاری ۱۰ میلیارد تومان اعتبار سرانه بهداشتی در بین مدارس استان توزیع شده است.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار ٢٠٠ میلیارد تومانی در سال گذشته و ٨٠٠ میلیارد تومانی در سال جاری برای تجهیز هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کاردانش گفت: طی چند روز گذشته ١٧ میلیارد تومان اعتبار جهت خرید تجهیزات هنرستانی و ١٠٠ میلیارد تومان برای هوشمندسازی و خرید تبلت دانش آموزی تخصیص یافت.

خدابنده با بیان اینکه فصاهای تخریبی استان از ٣٠ درصد به ١٩ درصد کاهش یافته است تصریح کرد:به همت اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز استان در حال حاضر ۶٠٠ پروژه در دست احداث در استان داریم، همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ نیز هزار و ٣٠٠ کلاس درس جدید تحویل دستگاه تعلیم و تربیت استان شد.

به اشتراک بگذارید :