21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۷:۱۵:۱۶
کد مطلب:  1723041
پیام مدیر کل امور شاهد و ایثارگران در پی بازگشت پیکر مطهر دانش آموز شهید حسن یاوری پس از ۳۷ سال
ای دلاور جبهه های نبرد تو چه زیبا در کنار رود دجله آرام گرفتی و من چه دیر چشمهایم را گشودم

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران در پی بازگشت پیکر مطهر دانش آموز شهید حسن یاوری پس از ۳۷ سال به میهن ، محمد رضا رزاقی در پیامی شهیدان را سروهای بلند قامتی دانست که پایداریشان مایه دوام و قوام زندگی انسان هاست.

متن پیام محمد رضا رزاقی بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

 سروها ایستاده اند، قامتشان به آسمان رخ می کشد ایستادگی سروها، زیبائی و شکوه باغ را دوچندان و ابهت طبیعت را وصف ناپذیر می کند و شهدا سروهای ایستاده ای هستند که پایداریشان مایه دوام و قوام زندگی و رشد و تعالی بشریت است. اقتدا به شهدا در قاموس انسان های پارسا و خداجو عبادتی است در مسیر پیشرفت و تعالی.. و امروز شاهدیم سرو سرافرازی، پس از ۳۷ سال با ورودش به میهن و شهرها، خون تازه‌ای در رگ های اندیشه ، باورها و پایداری مان دوانده و پیوسته می گویم : ای دلاور جبهه های نبرد با ما از افق های دور بگو از روزهای روشن و شب های پر ستاره پشت خاکریزها ... از صداقت و پاکی های پشت سنگرها... از دشت های پر از شقایق های گلگون شده بگو.. تو خوب میدانی که پنجره ها منتظر آمدنت بودند و من می دانم که شهر سالهای سال ، به یاد دلاوری هایت نفس می کشید و باد نشانی ستاره را به جاده های سرخ می سپرد تا از تو نشانی بگیرد و تو چه زیبا در کنار رود دجله آرام گرفتی و من چه دیر چشم هایم را گشودم و پنجره را باز کردم، تا آن که آفتاب بی رمق پاییز با چشمانی ابر ی خبر آمدنت را نوید داد. و اما زمزمه های مادر با فرزندش : پسرم ! حسن جان به شهر خوبان خوش آمدی به دیار کریمان خوش آمدی پسرم ! حال با قامتی خمیده و نشان کهنسالی بر پیشانی ام، کنارت آمده ام تا غبار خستگی ۳۷ ساله را از سر و رویت بتکانم جرعه آبی، به دستت بدهم و دمی در کنارقامت رعنایت بیاسایم . دلاورم ! تو را می ستایم که قانون ایثار و جوانمردی را بر صفحه تاریخ میهن مان حک کردی می خوانمت بسان سپیداران که پیوسته در اندیشه ی باران بودی و کویر تفتیده ی‌ دلمان را سیراب نمودی.                                                         

گفتنی است شهید معزز حسن یاوری بیست و پنجم دی ۱۳۴۸ در شهرستان یزد به دنیا آمد و بیست و سوم اسفند ۱۳۶۳ در سن ۱۵ سالگی به عنوان تک‌تیرانداز در شرق رود دجله عراق به شهادت رسید و پیکر پاک و مطهرش همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع)  بر روی دستان مردم شهیدپرور یزد تشییع و در گلزار شهدای محله نعیم آباد به خاک سپرده شد.

به اشتراک بگذارید :