3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۵:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1722967
طرحی نو در مدرسه سازی:
رتبه نخست جایزه معمار ۱۴۰۰ به طرح مدرسه‌ای در سیستان و بلوچستان تعلق گرفت

یکصدمین مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» با طراحی «آرش علی آبادی» که مهر ماه سال گذشته در روستای «سیدبار جدگال» بخش پلان استان سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسیده، موفق به کسب رتبه نخست جایزه معمار ۱۴۰۰ در بخش عمومی شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، یکصدمین مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» که در روستای سیدبار جدگال بخش پلان استان سیستان و بلوچستان ساخته شده بود در مهرماه 1399 و همزمان با آغاز سال تحصیلی با حضور دانش‌آموزان این روستا به بهره‌برداری رسید.

این پروژه با طراحی «آرش علی آبادی» و با رویکرد توسعه درون‌زا و نگاه چند کاربردی به فضای کالبدی مدرسه از سال ۱۳۹۶آغاز و بعد از طی مراحل پژوهشی و بررسی‌های محلی، مرحله اجرایی آن در روستای سیدبار جدگال از بخش پلان چابهار با چهار کلاس درس، کتابخانه و کارگاه مخصوص سوزن‌دوزی  اجرا و به بهره برداری رسید.

جایزه سالا‌نه «معمار» از سال 1380 به صورت سالیانه از سوی مجله معمار و با هدف اشاعه اندیشه و هنر معماری، شهرسازى، ساخت و صنعت برگزار می‌شود و تمام پروژه‌های ساخته ‌شده به صورت جداگانه در چهار گروه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. مراسم نهایی جایزه معمار 1400، روز جمعه 16 مهرماه امسال برگزار شد.

پویش مدرسه‌سازی «ایران من» از سال ۱۳۹۳با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی با هدف ساخت ۱۰۰مدرسه ابتدایی در استان‌های کمتر برخوردار کشور آغاز به کار کرد.

 

به اشتراک بگذارید :