22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۴:۲۱:۳۰
کد مطلب:  1722903
آیین بزرگداشت هفته بهداشت روان برگزار شد/
معاون پرورشی استان: بهداشت روان همان سلامت فکر و رفتار مناسب با دیگران است

آیین بزرگداشت هفته بهداشت روان با شعار " سلامت روان و فرصت برابر و عادلانه برای دریافت خدمات ارتقایی، پیشگیرانه و مشاوره ای" پیش از ظهر امروز در دبیرستان دخترانه دوره اول فاطمیه ناحیه 4 برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در این آیین  تربیت، امنیت و آزادی را سه شاخص مهم برای پیشرفت معرفی کرد و گفت: اگر بخواهیم انسان تربیت کنیم به مسائل تعلیم و تربیت و بهداشتی نیازمندیم  و باید بدانیم که مسئولیت ما در علم انسان شناسی پیچیده است.

معاون فرهنگی و پرورشی استان افزود: هدایت انسان امری دشوار و پر پیچ و خم است پس بخاطر همین است  معلمی شغل انبیاست و ما معلم ها باید به قدری الهی باشیم که با کمک از خداوند انسان هارا تربیت کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: ما در قبال خدا مسئولیت داریم که بندگی کنیم و بندگی نوعی تقویت بهداشت روان انسان است .

علمی تصریح کرد: ما در قبال جامعه مسئولیت داریم و از ورود تا خروج دانش آموز در مدرسه بر تربیت و اصلاح رفتار آنان باید نظاره گر باشیم.

وی با اشاره به اینکه  در حال حاضر در جامعه با هزاران مشکل روانی مواجه هستیم ، گفت: پس اولین مسئولیت در قبال بهداشت روان برای خانواده است و می توان بیان کرد که تربیت ریشه در خانواده ، ساقه در مدرسه و میوه در جامعه دارد.

به تاکید معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، تربیت دینی اگر در خانواده ومدرسه خوب ایجاد شود کمتر با مشکلات روانی مواجه خواهیم بود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به تقسیم بندی بهداشت به جسمی و روانی اشاره کرده و افزود: باید در مورد سلامت و بهداشت روان دانش اموز هم در خانه تذکراتی داده شود تا فرزندان ما با بهداشت روان هم اشنا شده و سلامت بمانند.

علمی با بیان اینکه نماز خوراک روح است و رفتار مناسب بهداشت روان سالم را نشان می دهد، تاکید کرد: بهداشت روان سالم تاثیر بسزایی در بهداشت جسم دارد.

معاون فرهنگی و پرورشی استان در تعریف بهداشت روان گفت: در درون مفهوم کلی بهداشت قرار دارد و بهداشت یعنی توانایی کامل برای ایفای نقش های روانی و جسمی، پس بهداشت روان همان سلامت فکر و رفتار و برخورد مناسب با دیگران است.

وی با بیان این سوال که "مسئولیت معلمان در زمان نبود بهداشت روان چیست؟" ، گفت:  معلم تنها وظیفه رشد علمی دانش اموز را ندارد بلکه اصلاح رفتار و رشد بلوغ عاطفی بر عهده معلم است.

علمی در ادامه اظهار داشت: یکی از بحث های دیگر بهداشت روان این است ک دوست داشته شدن و دوس داشتن را بیاموزد و در ادامه تاکید کرد: عدم توجه به بهداشت روان میتواند اثرات جبران ناپذیری ایجاد کند.

معاون مدیر کل در پایان با اشاره به اینکه قسمت اعظم بهداشت روان در دوران کودکی ایجاد میشود، ابراز داشت: آمار رو به رشد در درگیری و تنش های اجتماعی و طلاق نشان میدهد که به بهداشت روان و روح توجه نشده است./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :