27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۳:۵۲:۱۱
کد مطلب:  1722843
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس در فورگ خبر داد:
اجرای طرح پیوند سواد و زندگی در ۱۸ مرکز یادگیری محلی سوادآموزی فارس

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: بسته اجرایی پیوند سواد و زندگی با هدف ارتقا توانمندی های سوادآموزان در ۱۸ مرکز یادگیری محلی سوادآموزی استان اجرا خواهد شد.

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی در بازدید از فعالیت‌های مراکز یادگیری محلی سوادآموزی منطقه فورگ ضمن تشریح نحوه اجرای بسته تحولی طرح پیوند سواد و زندگی گفت: این طرح مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در راستای جامه عمل پوشاندن به فرامین و منویات مقام معظم رهبری(مدّ ظله العالی) در زمینه اشتغال و ایجاد شغل ثابت و پایدار برای آحاد افراد جامعه طراحی گردیده است.
 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت:  اگر این طرح به صورت جدی و عملیاتی در استان اجرا گردد نتایج مثبت و ارزنده ای را در پی خواهد داشت.
نوروزی چگینی افزود: آموزش مهارت‌های حرفه‌ای بومی‌محلی، ایجاد زمینه شکل‌گیری تعاونی، زمینه‌سازی برای تامین مواد اولیه، تولید و فروش محصولات مهم ترین وجه تمایز این پروژه از فعالیت‌های دیگر در مراکز یادگیری محلی است. 
معاون‌سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: برای آموزش مهارت های لازم ابتدا باید نیازسنجی منطقه ای صورت گیرد و البته توصیه می شود آموزش های خیاطی ،صنایع دستی، فرش بافی، گل سازی، پرورش قارچ ، گیاهان دارویی، گلیم‌بافی، دامداری، شیرینی پزی ،پرورش طیور خانگی و تولید اقلام بهداشتی مانند ماسک و .... به فراگیران در این طرح آموزش داده شود.
 وی گفت :در این طرح علاوه بر سوادآموزان موجود مدیران مراکز می توانند حداکثر به اندازه ۲۰ درصد سواد آموزان ثبت نام شده در مرکز از بین افراد علاقه‌مند کم‌سواد همجوار مرکز در برنامه‌های آموزش مهارتهای شغلی ثبت نام کنند.
 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: در حال حاضر این طرح در ۱۲ مرکز در حال اجراست و پیش بینی می شود با موافقت سازمان نهضت سواد آموزی در نیمه دوم سال 1400شش مرکز یادگیری محلی جدید به مراکز مجری این طرح اضافه شود .
نوروزی چگینی گفت: آنچه که باعث رونق و ایجاد تحول در اجرای این بسته می گردد همکاری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی است که با همیاری این اداره میتوان در زمینه تامین بیمه سوادآموزان و تهیه محتوای آموزشی و ایجاد زمینه تشکیل تعاونی و صدور گواهی از طریق مراکز فنی و حرفه ای اقداماتی را انجام داد.

به اشتراک بگذارید :