23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۳:۴۲:۰۶
کد مطلب:  1722815
آغاز فرآیند چهلمین جشنواره فرهنگی، هنری فردا

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: دانش آموزان دوره ابتدایی و مقطع اول و دوم دبیرستان می توانند از 15 آبان با ورود به سایت همگام در چهلمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزی شرکت کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جمیل عباسی غریب در آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان ( فردا ) با اشاره به بالندگی و سازندگی این جشنواره در کشف و هدایت استعدادهای دانش آموزان به سوی فعالیت های حرفه ای اظهار داشت:  در جشنواره امسال دانش آموزان در شاخه های ادبی و نقد ادبی و هنری، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه و دستی تجسمی و در بیش از 100 رشته در مدارس و کانون های فرهنگی تربیتی برگزار خواهد شد. وی به آغاز ثبت نام دانش آموزان در جشنواره فردا از 15 آبان خاطرنشان کرد: در جشنواره چهلم رشته های تئاتر خیابانی، ایده پردازی کسب و کار و گبه بافی به رشته های موجود افزوده شده است. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برگزاری جشنواره فردا در مقاطع مختلف تحصیلی اظهار داشت: آثار دانش آموزان مقطع ابتدایی در 3 رشته ، دانش آموزان متوسطه اول در 5 رشته و دانش آموزان متوسطه دوم نیز در کلیه رشته ها به مرحله کشوری مسابقات راه خواهد یافت. عباسی غریب در بخشی دیگری از سخنانش با گرامیداشت روز حافظ اظهار داشت: ادبیات ایران مشحون از اشعار ناب نوابغ شعر است و حافظ به عنوان گنجینه و میراث معنوی تمام اعصار به شمار می آید. وی با اشاره به طرح پرسش مهر 22 رئیس جمهور درباره « ایران قوی » از دانش آموزان و فرهنگیان دعوت کرد تا در این پویش مستمر علمی و فرهنگی حضور فعال داشته باشند.

در آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان از برخی دانش آموزان برگزیده کشوری جشنواره پارسال قدردانی شد.

گفتنی است در سال گذشته بیش از 160 هزار نفر رشته در جشنواره فردا از طریق مدارس و کانون های فرهنگی تربیتی در سامانه همگام ثبت نام و آثار خود را بارگذاری کردند که در نهایت 216 اثر به دبیرخانه کشوری ارسال شد. حاصل کار دانش آموزان استان ، 46 رتبه اول تا برگزیده کشوری بود.

 

به اشتراک بگذارید :