28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۱۳:۲۳:۴۸
کد مطلب:  1722773
جلسه ی مشترک شورای توسعه و ترویج فرهنگ نماز و شورای قرآن، عترت و نماز استان زنجان برگزار شد

جلسه ی مشترک شورای توسعه و ترویج فرهنگ نماز و شورای قرآن، عترت و نماز استان زنجان با حضور جعفر گنج خانلو؛ معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان و علی یوسفی؛ رئیس ستاد اقامه نمازاستان در سالن تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، گنج خانلو؛ معاون پرورشی اداره کل با تاکید بر اهمیت نماز جماعت گفت: در صورت بازگشایی مدارس، نماز جماعت باید مجددا در مدارس برپا شود، همچنین هفته ای یکبار با حضور امام جمعه معزز استان در یکی از مدارس برنامه ی ویژه ای در این خصوص خواهیم داشت. وی همچنین تاکید کرد که بحث زیبا سازی نمازخانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مقام مسئول در ادامه بر اهتمام واحدهای مرتبط بر انجام وظایف خود در حوزه ی ترویج نماز تاکید کرد. وی گفت: ائمه ی جماعات در صورت حضوری یا مجازی یودن مدارس در طول سال به فعالیت خود ادامه خواهند داد. گنج خانلو در جهت همکاری با ستاد اقامه ی نماز در سایر برنامه ها اعلام آمادگی کرد و به درخشش دارالقران امام خمینی در بین شش مقام برتر کشوری اشاره کرد.

یوسفی؛ رئیس ستاد اقامه نماز استان در خصوص شعار کشوری اجلاس نماز گفت: محوریت شعار اجلاس نماز، دانش آموز است، همچنین اظهار داشت که در خصوص نماز تا حد توان یاری گر آموزش و پرورش هستیم.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته از هزار دانش آموز در زمینه نماز تقدیر شده است، امسال هم با توجه به شرایط کرونا برای فعالیت های حضوری و مجازی برنامه ریزی می نمائیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: آموزش و پرورش در سال 99 در زمینه ی فعالیت های نماز شایسته ی تقدیر ویژه شد.

وی تاکید کرد که نمازخانه های مدارس استان به نام شهدا به ویژه شهدای دانش آموز نام گذاری شود.

در آخر، گزارشی از فعالیت های یکساله شوراها در آموزش و پرورش توسط رئیس اداره قرآن و عترت و نماز ارائه شد.

به اشتراک بگذارید :