3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۰۸:۰۶:۴۲
کد مطلب:  1722047
رئیس ستاد اقامه نماز کشور:
رسالت معلمان از فقها بالاتر است/ «معلمی»، «مهندسی انسان سازی» است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به این که «معلمی»، «مهندسی انسان سازی» است، گفت: رسالت معلمان از فقها بالاتر است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی،‌ حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، در وبینار سراسری کشوری که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی که با حضور بیش از 350 هزار مدیر، معلم و دانش آموز در شبکه شاد برگزار شد؛ ضمن تبریک آغازسال تحصیلی به معلمان، مربیان، دبیران و تمامی افرادی که در دنیای تعلیم و تربیت مشغول اند، اظهار کرد: «معلمی»، «مهندسی انسان سازی» است؛ معلم، کار پنج گروه مهندسی را انجام می دهد. همانطورکه برای ساخت ماشین پنج گروه ،کار هایی مانند کشف معدن، استخراج مواد، ذوب مواد معدنی، قطعه سازی و مونتاژ انجام می دهند.

وی افزود: یک معلم به تنهایی باید کارپنج  گروه مهندسی را انجام می دهد یعنی باید؛ ظرفیت و استعداد دانش آموز را کشف، استخراج کرده و دانش آموزان را عاشق علم، بیان و عمل کند و در نهایت انسان های تربیت شده را به یکدیگر متصل نماید تا جامعه اسلامی ایجاد کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور همچنین با توصیه هایی به  معلمان بیان کرد: نباید موضوعات مادی را سر فصل کارمقدس معلمی  قرار دهیم‌‌. گرچه طبیعی است که لازمه زندگی امرار معاش است، ولی مهم نیت در انجام امور است.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم که  صفت معلم را «رحمت» معرفی می کند، گفت: معلم باید مهربان باشد، قدرت تمثیل داشته باشد، همچنین مدارس باید برنامه های خود را بر اساس نشاط دانش آموزان تنظیم کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در رابطه با فرهنگ سازی و آموزش نماز در مدارس خاطر نشان کرد: احترام به دعوت خدا و اذان را حفظ کنید، حتی اگر شرایط اقامه نماز را ندارید، یک دقیقه سکوت را در وقت اذان رعایت کنید و با اجرای برنامه در مساجد و تشویق دانش آموزان به اقامه اذان، با اهدای جوایز و امتیاز، آنها را با خداوند و سنن پیامبر آشنا کنید‌.

 

به اشتراک بگذارید :