26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ ۰۷:۴۱:۲۹
کد مطلب:  1721983
رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان:
۲۲ مدرسه غیردولتی در استان قزوین تاسیس شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ قاسم ابراهیم زاده افزود: هم اکنون بیش از ۲۴ هزار دانش‌آموز قزوینی در مدارس غیرانتفاعی استان تحصیل می‌کنند که تعداد دانش آموزان این مدارس نسبت به سال گذشته ۷۰۰ نفر افزایش‌یافته است.

رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان قزوین از تاسیس ۲۲ مدرسه جدید غیردولتی در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۹ درصد دانش آموزان قزوینی در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه شهریه مدارس سالانه به طور میانگین بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش دارد،افزود: امسال افزایش ۳۲ درصدی شهریه مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی را با وجود مجازی بودن آموزش‌ها داشتیم.

ابراهیم زاده تصریح کرد: براساس قانون، شهریه مدارس غیردولتی بر اساس یک الگو و توسط شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی مرکزی مصوب و تعیین می‌شود و ما هیچ گونه دخل و تصرفی در این مورد نداریم.

این مسئول اضافه کرد: بر این اساس میزان شهریه در مدارس غیرانتفاعی برای سال تحصیلی جدید در مدارس مقطع ابتدایی هفت میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، در متوسطه اول هشت میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و متوسطه دوم ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: مدارس، حق دریافت هیچ گونه وجه پیرامون برگزاری کلاس‌های فوق‌برنامه‌ و اردوهای تفریحی را ندارند و کلاس‌های فوق برنامه مدارس غیر دولتی در مدارس ابتدایی ۶ ساعت، متوسطه اول هفت ساعت و متوسطه دوم هشت ساعت در نظر گرفته شده که در قالب شهریه مصوب هزینه آنها دریافت می‌شود.

ابراهیم زاده افزود: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در مدارس غیردولتی از مهم ترین برنامه‌های ما محسوب می‌شود و برنامه دیگر شناسایی توانمندی‌های مدارس غیردولتی در تراز سند تحول است که باید بسترهای آن ایجاد و تقویت شوند.

رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان قزوین تاکید کرد: کلاس‌های آموزشی در این مدارس همچنان به صورت مجازی در حال برگزاری است و برای حضوری شدن کلاس‌های درس ما تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم و مانند مدارس دولتی اقدام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مدارس غیردولتی از این شرایط کرونا به عنوان یک فرصت استفاده کردند، افزود: خوشبختانه مدارس غیردولتی در آموزش مجازی بسیار خوب عمل کرده و فرآیند آموزشی آنها با قوت ادامه دارد.

استان قزوین دارای ۲۸۱ مدرسه غیردولتی در مقاطع مختلف تحصیلی است.

 

به اشتراک بگذارید :