20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۸:۱۱:۴۰
کد مطلب:  1721707
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا:
برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری از اهداف مهم سند تحول بنیادین است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا گفت: برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری از اهداف مهم سند تحول بنیادین است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور»در آیین افتتاحیه چهلمین «جشنواره فرهنگی هنری فردا»که ظهر امروز با حضور بحری زاده قائم مقام سازمان دانش‌آموزی کشور در شهرستان بهشهر برگزار شد حضور یافت.

سعدی پور پس از بازدید از نمایشگاه  فرهنگی و هنری ضمن تشکر ویژه از برگزارکنندگان مراسم به خصوص دانش آموزان خاطر نشان کرد: در نقطه نقطه این نمایشگاه تنها چیزی که برایم تداعی شد رشد متوازن شش ساحت تربیتی دانش آموزان بودکه در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است.

وی در ادامه افزود: سند تحول بنیادین 131 راهکار اجرایی و 23 هدف عملیاتی دارد و شش ساحت تربیتی برای رشد متوازن و متعادل دانش آموز تعبیه شده است که همزمان هر شش ساحت باید آموزش داده شود. یکی از ساحتهای ششگانه، ساحت تربیت هنری و زیباشناسی و زیباشناختی است که ما امروز در اجرای جشنواره شاهد بروز این ساحت تربیتی در عملکرد دانش آموزانمان بودیم.

 

این مقام مسئول با توجه به شناختی که از ظرفیت وجودی فرزندان مازندران داشت بیان کرد: به طور حتم این چیزی که مشاهده کردیم تمام توانمندی های فرزندانمان نیست ما هنوز در آغاز راه هستیم باید بستر مناسب را برای شکوفایی استعداد بالقوه فرزندانمان فراهم بکنیم تا استعدادهای بالقوه را به فعلیت برسانیم و این فرایند جز با همراهی و همدلی همه  دوستداران تعلیم و تربیت که یکی از تاثیرگذارترین آنان والدین هستند ممکن نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با ابراز خوشحالی از دستاوردهای سال گذشته دانش‌آموزان در مسابقات فرهنگی تصریح کرد: در مسابقات فرهنگی و هنری ما شاهد موفقیتهای بینظیر و بی بدیل فرزندانمان در استان بودیم و در سال گذشته 69 نفر از دانش آموزان استان موفق به کسب رتبه کشوری شدند 10 نفر رتبه اول، 15 نفررتبه دوم و 11 نفر رتبه سوم و 33 نفر شایسته تقدیر که این افتخار را به همه شما عزیزان تبریک عرض میکنم.

وی گفت: دبیرخانه  کشوری لاله های روشن را در استان مازندران داریم و به یاد 2000 شهید دانش آموز ، یادواره 2000 شهید را در 2000 مدرسه استانی برگزار می کنیم و در سطح کشور هم یادواره 40 هزار شهید دانش آموز در 40 هزار مدرسه  برگزار می شود. که همکاران خوبم در معاونت پرورشی، این فعالیتهای تربیتی را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل جوان در استان و کشورمان پیگیری میکنند.

این مقام مسئول ادامه داد:  در عصر کرونا و زیست بوم جدید فرزندانمان از فضای مجازی مباحث آموزشی و تربیتی را فرا گرفتند.از همین رو جشنواره مجازندران را در استان مازندران برگزار کردیم که استعدادهای فرزندانمان بروز و ظهور پیدا کرد  و این فرزندان شایسته تقدیر هستند.همچنین ما جشنواره تربیت حکیمانه را با تاسی از اموزه های دینی و قرآنی استارت زدیم و افتخار میکنیم که تربیت ما مبتنی بر تعلیم و تربیت اسلامی است و تنها سند اجرایی و بالا دستی در اموزش و پرورش سند تحول بنیادین است وهیچ سند دیگری در آموزش و پرورش وجاهت نداشته و نخواهد داشت .

به اشتراک بگذارید :