20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۷:۳۷:۵۵
کد مطلب:  1721685
مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در گردهمایی روسای سازمان دانش‌آ‌موزی استان:
سازمان دانش‌آموزی، یک سازمان گفتمان ساز در حوزه های مختلف است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران سازمان دانش‌آموزی را به عنوان یک سازمان گفتمان ساز در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی توصیف کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی استان مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» صبح امروز در گردهمایی روسای سازمان دانش‌آموزی استان که با حضور بحری زاده قائم مقام سازمان دانش‌آموزی کشور، دهقانی معاون تشکیلات سازمان دانش‌آموزی کشور، شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران و رضایی رئیس سازمان دانش‌آموزی استان برگزار شد، ضمن تبریک هفته بهداشت روان و بزرگداشت شاعر بلندآوازه ایران، حافظ شیرازی، گفت: هر سازمانی برای رشد و پویایی خود نیاز به تغییر و تحول دارد.

وی افزود: اولین فرایند در ایجاد تغییر و تحول، ایجاد یک جو احساسی است و این جو عاطفی در سازمان دانش‌آموزی مشهود است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه بر اساس سند تحول بنیادین باید دانش‌آموزانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنیم، اضافه کرد: دانش‌آموزان تراز انقلاب اسلامی، تعلق خاطر به میهن دارند و به پرچم کشور خود افتخار می کنند.برای اینکه بتوانبم از وطن خود دفاع کنیم باید حس وطن دوستی و میهن پرستی را در دانش‌آموزان ایجاد کنیم که یکی از راههای تحول است.

سعدی پور دومین فرایند برای ایجاد تغییر و تحول را تشکیل یک ائتلاف قدرتمند دانسته و تصریح کرد: تشکیل یک ائتلاف قدرتمند که در حوزه اجتماعی قابل کارایی و اثرگذاری باشد به ایجاد تحولات کمک می کند و سازمان دانش‌آموزی به عنوان یک سازمان بابرنامه، می تواند با تشکیل یک ائتلاف اثرگذار و تدوین چشم انداز برای آینده به اهداف مورد نظر در ایجاد تحولات اساسی دست پیدا کند.

وی بینش مشترک را از جمله راهکارهای دیگر برای ایجاد تحولات دانسته و گفت: برای ایجاد فهم مشترک باید گفتمان سازی کنیم و سازمان دانش‌آموزی یک نهاد گفتمان ساز در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.

این مقام مسئول اعطای قدرت و تفویض اختیار به افراد را نیز از دیگر فرایندهای موثر در ایجاد تحول و تغییر قلمداد نموده و خاطرنشان کرد: زمانی می توانیم تحول ایجاد کنیم که برنامه ریزی استراتژیک داشته باشیم.

وی نیروی انسانی کارآمد را برای پویایی سازمان بسیار موثر دانست و گذار از جامعه تکنولوژی محور به سمت جامعه دانایی محور را از الزامات این عصر، به ویژه زیست بوم جدید برشمرد.

سعدی پور با اشاره به جذب حداکثری دانش‌آموزان در سازمان دانش‌آموزی مازندران یادآور شد: در سال گذشته بالغ بر 120 هزار نفر در این تشکیلات مهم و اثر گذار جذب سازمان دانش‌آموزی شدند که امیدواریم در آینده مملکت و شکل گیری شخصیت اجتماعی این فرزندان عزیز تأثیرات لازم را ایجاد کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :