28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۶:۴۳:۲۴
کد مطلب:  1721673
مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران در راستای اجرای واکسیناسیون دانش آموزان خبر داد:
70 % از دانش آموزان گروه سنی 18_12 سال استان با دوز اول واکسینه شدند

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران گزارش اقدامات واکسیناسیون دانش آموزان گروه سنی 18_12 استان را ارائه کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی استان مازندران؛ «علیرضا سعدی پور»  با توجه به اهمیت حفظ سلامتی و ایمن سازی دانش آموزان در برابر ویروس کرونا گزارش واکسیناسیون دانش‌آموزان را تا تاریخ 20 مهر 1400 که از سوی معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل ارائه شده است اعلام کرد و گفت: تعداد ( 166586 ) نفر از دانش آموزان دوز اول واکسن را تزریق کردند؛ با توجه به آمار کل دانش‌آموزان دوره های اول و دوم متوسطه استان که ( 240708 ) نفر است می توان گفت حدود 70% از دانش آموزان با دوز اول واکسینه شدند.

 سعدی پور در خصوص چگونگی سازماندهی دانش آموزان برای واکسیناسیون تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 13 مرکز تجمیعی واکسیناسیون اختصاصی برای دانش‌آموزان در سطح شهرستانها و مناطق استان راه اندازی شده است.فراخوان و نوبت بندی دانش‌آموزان داوطلب جهت واکسیناسیون در مراکز تجمیعی توسط ادارات آموزش و پرورش انجام خواهد شد. نوبت دهی مدارس دخترانه و پسرانه به صورت مجزا و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام میشود.

وی در ادامه افزود: بهتر است نوبت دهی در قالب کلاسی صورت گیرد، چنانچه زمان نوبت تزریق واکسن دانش‌ آموزان با زمان کلاس آنها همزمان باشد، مدرسه موظف است برای برگزاری کلاس جبرانی پیش بینی لازم را انجام دهد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران ضمن تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق در اجرای واکسیناسیون دانش‌آموزان خاطر نشان کرد: برنامه ریزی باید به نحوی انجام شود که بعد از واکسیناسیون دانش‌آموزان، چنانچه اولیای دانش‌آموزان دوز اول واکسن خود را نزده باشند، و تمایل دارند در این پایگاه ها واکسینه شوند، خدمات واکسیناسیون در همان پایگاه به آنها نیز ارائه شود.

به اشتراک بگذارید :