22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۴:۴۹:۳۹
کد مطلب:  1721597
رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در آیین اختتامیه رزمایش "همکلاسی مهربان" مطرح کرد:
دانش آموزان محور اصلی رزمایش جهادی " همکلاسی مهربان " هستند

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در آیین اختتامیه رزمایش جهادی "همکلاسی مهربان" به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه هفت مشهد مقدس گفت: : تمامی ارکان مدرسه با این پویش همراه بودند، با این حال دانش‌آموزان در این پویش نقش محوری را ایفا می‌کنند چرا که دانش آموزان ایران اسلامی با روحیه جهادی و انقلابی نقش‌آفرین هستند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مجتبی باستان در این مراسم با بیان این که پویش ملی همکلاسی مهربان به همت معاونت فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش از تیرماه سال جاری به منظور تامین لوازم التحریر و نوشت افزار ایرانی اسلامی در سراسر کشور آغاز شده است اظهار داشت: امروز در اختتامیه این همایش ملی در مشهد مقدس ۱۵ هزار بسته لوازم التحریر توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه تاکنون ۴۵۰ هزار بسته لوازم تحریر در مناطق کم برخوردار سطح کشور توزیع شده است افزود: تمامی ارکان مدرسه با این پویش همراه بودند، با این حال دانش‌آموزان در این پویش نقش محوری را ایفا می‌کنند چرا که دانش آموزان ایران اسلامی با روحیه جهادی و انقلابی نقش‌آفرین هستند.

وی شهید علی لندی را سرباز مکتب حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: لوازم التحریر توزیع شده در این پویش ایرانی اسلامی است تا دانش آموزان دهه هشتادی با استفاده از این لوازم و تحریر ضمن جلوگیری از هدر رفت منابع کشور به رونق تولید محله و شهر خود نیز کمک کنند.

باستان با بیان اینکه تصاویر شهدا و تصاویری از ارزشهای اسلامی، انقلابی، ملی و مذهبی بر روی این لوازم تحریر حک شده است افزود: توزیع این بسته های لوازم التحریر با حفظ حرمت و کرامت دانش آموزان نیازمند مناطق محروم همراه خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور در پایان افزود: دانش آموزان در در این رزمایش نقش پذیری اجتماعی و مسئولیت پذیری را تمرین کردن و این این همان نکته ای است که در  بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به آن تاکید شده است.

به اشتراک بگذارید :