28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۴:۲۲:۲۴
کد مطلب:  1721549
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران در مراسم یادبود دانش آموز شهید سعید حسنان
وصیت نامه شهید حسنان ««کتاب معرفت‌شناسی ،حامل پیام تربیتی و الگویی برای نوجوانان»» است که باید خوانده شود.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، در مراسم گرامیداشت یاد و نام دانش آموز تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس که پیکر پاکش بعد از 37 سال فراق به آغوش میهن بازگشت گفت: من چندین بار وصیت نامه این شهید عزیز را مطالعه کرده و دریافتم وصیت نامه شهید حسنان کتاب معرفت‌شناسی ، حامل پیام تربیتی و الگویی برای نوجوانان است که باید خوانده شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثار گران محمد رضا رزاقی  بعدازظهر دوشنبه 19 مهر ماه در مراسم یادبود دانش آموز شهید سعید حسنان که در سالن شهید مطهری اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: دانش آموزان زیادی در دوران دفاع مقدس شهید شدند ولی کمتر اتفاق افتاده است شهید توسط پدر و مادرش مشایعت شود. یعنی پدر و مادر مرحوم این شهید، فرزند خود را مشایعت کرده و به این شهرآوردند تا تشییع شود. این در حقیقت مزد پدر و مادری است که در طول بیش از 30 سال در فراق فرزندشان، صبر پیشه کردند و این صبر و شکیبایی آنها را به مقام رضا و خشنودی خداوند رساند.

وی با اشاره به محتوای وزین وصیت نامه شهید حسنان تصریح کرد: زنده نگهداشتن شهدا در مطالعه وصیت‌نامه آنان و عمل به مندرجات آن است. رزاقی در ادامه گفت: تقارن بازگشت پیکر شهید حسنان به وطن با بازگشایی مدارس، اربعین حسینی و هفته دفاع مقدس، حامل پیام‌ها و درس‌های زیادی است. مدیرکل امور شاهد و ایثارگران افزود: خداوند این اتفاقات را به گونه‌ای کنار هم چیده است که مانند ذرات نور پیکر این شهید والامقام را تشییع و بدرقه کنند.

 

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وزارت آموزش و پرورش گفت: در دوران دفاع مقدس، ترس رزمندگان از حضور در آن فضا طبیعی بود و بسیاری این ترس را داشتند اما گوهر وجودی برخی از آنان مانند شهید حسنان به قدری صیقل خورده بودکه در حالت اطمینان خاطر و آرامش در جبهه حضور داشتند و این همان معنای نفس مطمئنه است.

 

در این مراسم با شکوه که با همت معاونت پرورشی و فرهنگی و اداره شاهد و ایثارگران استان سمنان برگزار شده بود، محمد دستورانی مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان ، طی سخنانی گفت: تبیین درست واقعه کربلا، دفاع مقدس و شهدا ‌می‌تواند فرهنگ ایثار و شهادت را به غنی‌ترین شکل به نسل جوان انتقال دهد.

دستورانی با اشاره به اینکه در فرهنگ دینی ما، مفهوم شهید با مفهوم شناخت و معرفت آمیخته است ، اظهار کرد: شهید حسنان با احساس مسئولیت، یازده ماه در ۲ مسئولیت مهم و کلیدی «« بیسیم‌چی و دوشکاچی»»  حضور داشت و درنهایت کنار رود دجله شهید شد و پیکر مطهرش بعد از ۳۷ سال «« انتظارِ لبریز از معرفت و معنویت »» به وطن بازگشت.

دستورانی در پایان سخنانش در وصف شهید سعید حسنان گفت: حکم ازلی این است که شهدا مانند گل پرپر شوند اما یاد و عطرشان مانند گلاب در جای‌جای جامعه به مشام افراد بصیر و دارای تفکر برسد و با عطر خود فضا را آراسته کنند.

به اشتراک بگذارید :